Bir Türkiye Gerçeği Olan Evlenememiş Kız Instagram'ının Başlıca Özellikleri

Sözlük yazarı ''yedinci element'', evlenememiş Instagram kızlarıyla ilgili hak vereceğinizi düşündüğümüz tespitler yapmış.


1) her gün fotoğraf atılır. genelde bu fotolar %80 selfie, %20 tam vücut şeklinde ağırlıklı olarak kendi fotosudur.


2) fotoğraflarda aile üyeleri yer almaz. kız kardeşin görünmesi kendisi için tehdittir, abi/erkek kardeş/babanın görünmesi adaylar için tehdittir.


3) kız arkadaşlarla fotoğraflar yer almaz. çünkü her kız arkadaş potansiyel bir rakiptir. erkek arkadaşlarla fotoğraf hiç koyulmaz, koyulanlar da bir süre sonra silinir.


4) takipçi sayısı takip edilen sayısının 3-4 katı civarıdır.


5) yorumlar sık sık silinir. özellikle beğenilmeyen erkeklerden gelen "çok güzelsin", "bu ne tatlılık" vb klasik türk abazanlığı içeren yorumlar itinayla imha edilir. ama bu kişiler engellenmez. bunun amacı profili inceleyen olası talipler için nezih bir ortam görüntüsü vermektir.


6) ara ara akrabaların, komşuların vb bebeklerini kucaklayıp sevdiği fotoğraflar atarak "yetişkin bir kadınım ve anne olmaya hazırım" mesajı verir.


7) görüşüne bağlı olarak bayram, kandil vb şeyler için de bir gönderi çakarak hayat görüşünü ve siyasi eğilimini çaktırmadan belli eder.


8) arada ne iş yaptığını ve ne kadar para kazandığını belli eden gönderiler koyarak taliplerinde gelir alt sınırını belli eder. 


9) daha fazla görülmek ve fark edilmek için her kelimenin başına itinayla # koyar. #erkek #arıyorum #belli #etmiyorum gibi.