Çocukken Hayallerimizi Süsleyen Şimdilerde Anlam Verilemeyen Arabalar

benim için kesinlikle mazda 323'ün açılıp kapanan farlı araba modeliydi. o zamanlar benim gözümde ne ferrari ne porsche dünyanın en iyi arabası mazda'ydı. bir de tempra'nın o dijital göstergesinden dolayı gözümde ayrı bir yeri vardı, ne zaman tempra'ya binsem o dijital hız göstergesinden gözümü alamazdım.

mazda 323


tempra'nın müthiş göstergeleri

(bkz: ford taunus)
sırf hız göstergesi 220 gösteriyor diye ne havalıydı gözümüzde. eğilip eğilip bakar hatta diğerlerine gösterirdik camdan

(bkz: renault flash)

hastasıydım bu arabanın. sanki o zamanlar sadece zenginler binebiliyordu bu arabaya ya da ben öyle sandığımdan daha da çekici gelirdi.

(bkz: ford ka)
ortaokulda bir arkadaşımı babası almaya gelirdi bu arabayla.lacivert renk.araba okul bahçesinden çıkana kadar izlerdim.
hala hatchback araba seviyorum ve kullaniyorum.sanirim gelişen tasarımlar sebebiyle eskisi kadar hosuma gitmiyor su an.
yeni kasa i20 başka bi aşama artık. evet tam olarak aynı sınıf değil biliyorum ama olsun.


fiat marea ilk çıktığında çok etkileyiciydi. klass olarak günümüzün auidi a4leri gibi geliyordu.ama şimdi eski halinden eser yok..

mercedes'in 90-95 arasi modelleri benim gozumde allah'ti. simdi baktigim zaman harbiden guzel lan, sanki mercedes'in en guzel modelleriydi bunlar. sonra farlarinin hatlari bi yumusamaya sekilsiz hale gelmeye basladi falan. iste o araba

(bkz: palio station)

ilk arabamız fıstık yesili murat 131. of ya nasıl heyecanlanmıstım. cok sevinmistim artık trene binmiyecegiz diye. simdi de trene binince seviniyorum, hayat iste.

(bkz: hyundai h100)

90'larda yumusak hatlı bir ticari araç olarak ilgimi ceker ve hosuma giderdi

(bkz: lada samara)

olm bi tek ben mi begenmisim bu arabayi. hepiniz mi mazdaciydiniz :(