Hepimiz Bunu Tecrübe Ettik: Uzun Kollu Üzerine Tişört Giyilen Karanlık Dönem

Çok değil, daha 2000'lerde inanılmaz yaygın bir şeydi uzun kollu üzerine tişört giymek. Şimdi hızlıca nostalji nesnesi haline gelmiş olan bu kıyafet modelini ve dönemi Sözlük yazarlarının eğlenceli yorumlarıyla bir hatırlayalım.
Hepimiz Bunu Tecrübe Ettik: Uzun Kollu Üzerine Tişört Giyilen Karanlık Dönem

çok geride kalmış gibi görünse de 2000'li yılların ortalarında kot pantolonun paçaları yaptırılmadan katlanarak üzerine de bu sürreal kombinle sokağa çıkıldığı, 6600'ı olana ailecek misafirliğe gidilen dönem.

belirli kuralları olan dönem. örneğin alttakinin yakası görünmemeliydi. aynı zamanda üsttekinin kolları çok kısa olmamalıydı. ve renk uyumunun yakalanması gerekiyordu.

en sevdiğim dönem, hala bu şekilde takılıyorum.

bizim mahalledeki serdar abi bahsi geçen tişört bolluğunu kot pantolonunun içine sokarak bu karanlık dönemi kitlesel yokoluşla taçlandırmıştır.

sheldon cooper'la gayet de devam eden dönem. karanlık bir tarafı da yoktur. "aa böyle popüler bir şey vardı" diye hatırlayıp da tespit kasmaya çalışmayın, geyiğiniz gülünç oluyor.


olm 1 dakka bitti mi lan bu ? niye haber vermediniz ki ? geçen sonbaharda t-shirt üstüne gömlek giyerek geçirmiştim. 2 ay öncesine kadar da kemerde telefon kabı vardı.

ilginçtir ki bu dönem, daha sonra bu kombinin birleşik versiyonları çıkınca yavaş yavaş bitmiştir.

valla bence 10 numara oluyodu. bazen ne sikime büyüdükte artık giyemiyoruz gençlere bıraktık bu şeyleri diyorum. keşke o zamanlara geri dönebilsek ama nerdeee:( ayrıca bence 10 numara oluyodu bilmiyorum ahali ne düşünüyo ama. güzeldi beee...

red hot chilli peppersın gitaristi john frusciante'nin iğne izleriyle dolu kollarını saklamak için halen dahi tercih ettiği kombin.


hem sportif hem rahat hem de şık giyilinebilen dönemdi, ortaokul yıllarıma denk geliyor kendi adıma. ayrıca dandik baskılı, belki kalitesiz olan ama yine de sevdiğiniz, önemli organizasyonlardan kalma tişörtleri gardrobun geri kalanına uydurma yöntemi.

bir de (bkz: scrubs)

şimdiki kısa paçalı pantolonları düşününce şahane bir dönemdir.

benim gözümde havalı insanın belirtisiydi bu halen daha böyle olabilir hatta. zannımca kötü olmayan dönemdir.

pantolon üzerine elbise giyilen dönem ile kesişmiştir.

içinde sıcacık, ısınmış ve aynı zamanda coolluk kasan evlatlar barındıran dönemdir.
şahsen bu kombinle lisede fırtına gibi estiğim dönemleri hatırlıyorum. açık mavi okul gömleğinin içine giyilen lacivert boğazlı badi, gri etek, lacivert çorap. gömleğin kolları özenle kıvrılıp, badinin kolları açığa çıkartılırdı. bu kombine rağmen öğrenciye benzerdik biz. şimdikiler gibi apaçi kılıklı durmazdık. (bkz: yaşlanma belirtileri) .

elinde tesbihi paçaları yukarıda pantolon giyen ibne modası takipçilerinin bok attığı dönem. 2002-2007 arasıydı sanırım, pek popülerdi, emocu olan da metalci olan da giyerdi. günümüzün boktan giyim tarzını düşününce keşke bunun gibi sade giyim akımları devam etseydi diyor insan.

ya siktirin gidin bir sene sonra yine yazdırıyorsunuz: gayet devam eden dönemdir benim açımdan. kış gelince haftasonu için gayet iyi bir seçenek.

(bkz: brad pitt)

brad abi, the mexican filminin büyük çoğunluğunda bu şekilde arzı endam etmiştir. ama yine ona yakışmış bize yakışmamıştır.

fena moda değildi lan bence, türkiye neler gördü, öyle demeyin.

(bkz: the mexican)