Instagram'da Kendini İnceltirken Dağı Taşı Yamultan Amatörlerin Korkulu Rüyası: Photoshopfail1
Photoshop olayı önceden pek kolay bir şey değildi ancak şu anda akıllı telefonlarda öyle uygulamalar var ki kimsenin öyle delicesine bir şeyler bilmesine gerek yok. Haliyle birçok insan, Instagram'da kendini paylaşırken bu uygulamalara başvuruyor ancak yakalanmamak önemli.

Photoshopfail1 kullanıcı adlı hesap, bir süredir Instagram'da adeta amme hizmeti veriyor.


Photoshopfail1, Instagram'da kendini olduğundan farklı göstermeye çalışan photoshop amatörleri için kendini adamış durumda.

Çoğu zaman photoshop amatörlerini ortaya çıkaran hesap,

Zaman zaman da çalıntı fotoğraf koyanları ortaya çıkarıyor.

A post shared by PhotoshopFail (@photoshopfail1) on

Hesabın son kurbanlarından biri Eda Taşpınar. Başka birinin fotoğrafını kullanan Eda Hanım, kullandığı fotoğraftaki kadını inceltmekten de geri kalmamış.

A post shared by PhotoshopFail (@photoshopfail1) on

Başka bir fotoğrafta Demet Akalın'ı görüyoruz. Demet Hanım, belini inceltirken deniz seviyesini pek hesaba katmamış gibi.

Son günlerin popüler ismi Aslışah Alkoçlar da kendini inceltirken arkadaki nesneleri hesaba katmayanlardan.

Şeyma Subaşı'nın olmadığı bir liste çok eksik olurdu. Acun Ilıcalı ile evlilik hazırlıkları yapan Subaşı, tekniği en iyi olanlardan biri ancak o bile Photoshopfail1'den kaçamamış.

Hazır Şeyma Hanım photoshopta profesyonelleşmiş, ülkenin büyük kısmını inandırırken, biz bitane eski faillerinden paylaşalım. Kapı bombe yaptıııı haberin var mııı? Bu da kesin PİRSPİKTİF 

Kadınlar kendini inceltirken erkekler de kendine kas eklemekten geri kalmıyor.

Ekşi Sözlük yazarlarının olaylarla ilgili görüşleri

ülkede ne kadar manyak varmışta haberimiz yokmuş yahu. veya hepinizin haberi vardı bana mı söylemediniz anlamıyorum ki.

başlarda kendini photoshopla inceltip arka görüntüyü sütlaç kıvamında hoplatan ünlü-fenomen ablaları yayınlıyordu.

oldum olası baldır bacağı kolum inceliğinde olan ablaların fotoğraflarını çözemeyen biri olarak, gerçekleri görüp dönüt ımı iştahla yemeğe devam ederkene birden sayfa öyle bir coştu ki photoshopla ortamı yamultmak bile masum kaldı.

ülkede belli bir kısım, yabancı sayfalara ait fotoğrafları kendi sayfalarında kendilerine aitmiş gibi paylaşıyormuş.

"ne var canım özenmiştir amaann" demenizi anlıyor gibiyim fakat durum o kadarda minnoş değil , şöyle ki;

pinterest tan köpek fotosu bulup, köpeği kendi köpeği gibi paylaşıp, onunla konuşan mı dersin,

bambaşka bir insana ait tüm ınstagram fotoğrafları alıp kendine hesap açıp kendine sıfırdan çalınmış bir hayat kuran hatta dikkat çekmesin diye yabancıdan aldığj fotoğrafların altına yine sahte hesaplar oluşturup arkadaşları yorum yapıyor gibi gösteren mi dersin;

güzelyalı tuğtaş sitesini yurtdışında ki rezidans mısalı yutturan mı dersin;

pinteresttan alınma tüm tezgahı kaplayacak kadar gül fotosunu üç ayrı hesabın "bana alındı,koçis aldı vs vs" güzellemesiyle paylaşmasını mı dersin (hayır o zaman birinizin sevgilisi hepinize aynı gulu mu almış anlamadık ki)

guccinin %30 indirime girip lansmanını da plastik örümceklerle yapmasını sağlayanlar mı dersin..

üstelik bunları yapanların hepsi hemcinsimde değil. dün paylaşılan şu posttan anlaşıldığı üzere erkek kardeşlerimiz de bir adet israilli mankeni kendi aralarında paylaşıp, hesap açmışlar kendilerine (zavallı elrian david, bari sahte adını emrecan yapaydınız, soner nedir:( )

kısacası ülke de kalan tek sağlıklı insanın yıldız tilbe olduğunu düşünmeye başlıyorum. eminim yabancılarda yapıyordur veya üçüncü dünya ülkesinde yaşayan diğer insanlarda. ama işin en korkunç tarafı bu sahte hesaplara gelen 50k li takipçiler.

iç yüzünü de bilmiyoruz. eminim sahte fotoğraflarla dm den kandırdıkları insanlarda mevcuttur. sanırım bizim ülkemize herşey gibi sosyal medyada fazla geldi. ve bu işin ilk sinyali "bu mesajı ön kişiye atmazsan anan baban kayınçon ölecek" mesajlarıyla verilmişti zaten. o zamandan beri biz düzelemedik :(

içimizde ne çok ruh hastası olduğunu gösteren hesap. 

insanlar var, aslında yoklar, başkasının hayatını yaşıyorlar, bir de bu insanları milyonlar takip ediyor, aslında takip ettiklerini sandıkları kişiler onlar değil... 

özetle patolojik bir dolu vakayı barındırır.