Modern Zamanlarda Giyotinle İntihar Etmeyi Seçen Enteresan İnsanlar
Giyotin denince aklınıza eski zamanların geldiğine eminiz fakat dünyada bazı insanlar, içinde bulunduğumuz modern zamanlarda bile giyotini tercih etmişler. Hem de kendileri için.
Modern Zamanlarda Giyotinle İntihar Etmeyi Seçen Enteresan İnsanlar
iStock.com


bir insan intihar için herhangi bir yöntemi seçebilir ama giyotin oldukça ilginç bir seçenek çünkü bu yöntemi seçenler kendi giyotinlerini kendilerini inşa etmek durumunda kalmışlar. bu da işin ironisi oluyor çünkü bir insan sıfırdan giyotin inşa edecek kadar motivasyona sahipse bu kişi neden intihar etmiş? yok bu kişi intihara sürüklenecek kadar hayattan bezdiyse bir giyotin inşa edecek motivasyonu nereden bulmuş?

ilk vakamız 2003 yılında ingiltere'den geliyor. 

boyd taylor isminde bir marangoz intihar etmeye karar veriyor ve intihar yöntemi olarak giyotinle kendi kafasını kesmeyi uygun görüyor. 36 yaşındaki boyd taylor önce bir plan ve taslak yapıyor. daha sonra plana uygun ölçüm biçim yapıyor ve kendi kestiği keresteleri evinin odasına getirerek aylarca süren uğraştan sonra giyotin inşa ediyor. adam kimseye haber vermeden bu giyotinle intihar ettiğinde kendisiyle aynı evde fakat farklı odada yaşayan babası sesi duyuyor ve en başta bir mobilyanın düştüğünü sanıyor ama gördüğü manzara karşısında şok oluyor. adlı tiptan gelip giyotini inceleyen uzmanlar boyd taylor tarafından intihar için inşa edilen aygıtın oldukça profesyonel bir şekilde inşa edildiğini, hatasız çalıştığını ve yıllar önce fransa'da idamlarda kullanılanlarla aynı mekanizmaya sahip olduğunu hayranlıkla ve içleri ürpererek tespit ediyorlar.


yine ingiltere'de bu kez 2007 yılında ormanda pis bir koku duyuluyor ve polis aranıyor. 

olay yerine gelen polis kökünün geldiği yere ulaşınca şoka uğruyor. yine profesyonelce kurulmuş bir giyotin ve başı gövdesinden ayrılmış bir insan buluyorlar. bu kez kurban 41 yaşındaki ismi bilinmeyen ve mental hastalık yaşadığı bilinen bir erkek. kurulan düzenek 2 metreye yakın yükseklikte ve bir şekilde ağaçlara tutturulmuş bir şekilde ayakta dururken bulunuyor. uzmanlara göre ıntıhar vakalarının büyük çoğunluğu aniden alınan kararlarla gerçekleşiyor ama bu tür düzeneklerle gerçekleşen intihar vakaları uzun süredir planlanan ve üzerinde düşünülen intihar vakaları olduğu için farklı bir yere sahip.