Murat Başoğlu'nun, Karısını Yeğeniyle Aldattığı İddiası Ekşi Sözlük'ün Gündeminde
Sabah Şekerleri adlı programla hayatımıza giren sunucu Murat Başoğlu'nun karısını öz yeğeniyle aldattığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Hiç kimsenin inanmak dahi istemediği bu olayın detaylarına ve Ekşi Sözlük yazarlarının konuyla ilgili görüşlerine bir bakalım.

Murat Başoğlu'nu, 1996 yılında Şebnem Dönmez ile birlikte sunduğu Sabah Şekerleri adlı programla tanımıştık.

1996'da yakaladığı şöhretten sonra Başoğlu, çeşitli programlarda sunuculuk yaptı ve bunun yanı sıra mankenliğe devam etti.

Birçok film ve dizide de oynayan Murat Başoğlu, 2003 yılında Hande Bermek ile evlendi ve ekranlardan uzak durarak sektör değiştirdi.

Zaman zaman çıkan dedikodulara rağmen her fırsatta eşini sevdiğini belirten Başoğlu'nun Bodrum'da teknede bir kadınla yakalanması ortalığı karıştırdı.

Henüz aldatma haberinin şoku yaşanırken Beyaz TV'de magazin programı yapan Bircan İpek, teknedeki kadının Murat Başoğlu'nun öz ağabeyinin kızı olduğunu iddia etti ve ortalık iyice alev aldı.

Bu haberlerin ardından Murat Başoğlu, teknedeki kadını tanımadığını, yarım saat önce tanıştığını, adının da Olga olduğunu söyledi ve yeğen iddialarını kesin bir dille reddetti.

Ancak çıkan bu haberlerin ardından sosyal medyadaki magazin hesaplarında Burcu Başoğlu ile teknedeki kadının fotoğrafları arasında kıyaslamalar yapıldı.

Kıyaslamalardan birindeki dövme detayı gerçekten ilginç.

Olaylar özet olarak böyle. Ekşi Sözlük yazarları bu bu olayı nasıl görmüşler bir de onlara bakalım.

aile içi ilişki maalesef duyduğumuz bir şey. ama bu iş ilişkiyi aşmış, bildiğin aşk! söylemeye utanıyorum ama maalesef öyle.

bir tanesinde selfie çekiyorlar fotoğrafların midem kalktı lan.

bunu ülkemizdeki diğer baskı ve çarpık ilişkilerden ötürü doğan ensestle karıştırmamak lazım. öz amcası ile yatta üst üste selfie çekilmek nedir oğlum?

yani zaten ben adam ihaneti kuzu kuzu kabul edip üstünün örtülmesini sağlayacak laflar etmesinden şüphelenmiştim. meğerse tırsıyormuş adam yeri göğü o yüzden yıkmıyormuş ne demek bu benim özel hayatım veya ne yeğeni neyden bahsediyorsunuz siz filan diye ortalığı yıkmadığı bundan.

allah karısına sabır versin. ihanetin de hayırlısını dilemek varmış nasipte.

sayesinde türk magazin medyasının bile utandığı adam.

yeğeni demeye dilleri varmadığı için kuzeni yazmışlar.

uzun zamandır gördüğüm en büyük rezalet. adam abisinin kızıyla, eline doğmuş öz yeğeniyle takılıyor. ona beğeni beslemesi falan bile adilikken, bildigin yatıyor kalkıyor, yiyişiyor falan. öghk. bu zaten iğrenç. 

hikayenin mağduru kim peki? adamın karısı mi? nö. asla. lannisterlar zaten hiç değil. en büyük zavallı kızın babası lan. 15 sn adamın yerine koyun kendinizi. koydunuz mu? aboow diyorum. baba yarısı olmak bu değil.

"ben delikanlı adamım. yaptığımın arkasında dururum." demiş. çok delikanlı gerçekten.

teknede arkasından dolanıp, sayı aldığı kadından "arkadaş" diye bahsetmiş. kadın buna "senin teknen varmış, gel çıkalım." demiş. murat bey de "madem tekneyle çıkıyoruz, ben neden bu kızı öpüp, bir de arkadan sarılıp berber dayaması yapmayayım?" diye düşünmüş olmalı ki, çok pişmanmış.

"benim 14 yaşında bir oğlum, eşim ve saygınlığım var." demiş. bunların saygınlıkları hep yakalanınca akıllarına gelir.

çocukluğumun ekran figürüydü bu adam... hem sever hem de saygı duyardım... efendi, dürüst, adam gibi adam olarak anardım hep...

eşini aldatması zaten başlı başına aşağılık bir hareket ama eşini aldattığı kişi 'öz yeğeni' olamaz lan?! olmamalı! bir insan bu kadar aşağılık ve onursuz olamaz... hala inanmak istemiyorum... inşallah yalan haberdir...

benim aklım almıyor arkadaş; bebekken gözünü açtığında ilk gördüğün insanlardan birisidir amcan. canındır, ciğerindir; baba yarındır. boklu hallerini de görmüştür, salya sümük ağladığın zamanları da... 

lan nasıl olur da ona başka bir gözle bakarsın?

daha dün kucağında salladığın canın, ciğerin, kuzucuğun yeğenine nasıl aşık olursun? bu nasıl bir ruh hali, bu nasıl bir ahlak anlayışı, bu nasıl bir mide? bu olayın psikolojik temeli nedir, allahını seven bir uzman varsa aydınlatsın beni; çıldırıcam ya!

oğlum beni bir tanecik yeğenim var, kanım canım lan o benim; düşününce bile tüylerim diken diken oluyor ya! ondan yakın kim var ki bana şu dünyada?

insanları seçimlerinden dolayı eleştirmemeyi ilke edindim bir süredir. içimden birini kınamak, eleştirmek geldiği zaman "ne yaşadığını, ne hissettiğini bilmiyorsun; kınama" diyorum kendi kendime.

ama bu olayı, bu prensibimle dahi bağdaştıramadım abi. haklı bir yanı yok şu adamla kadının yedikleri bokun yani; savunulacak tek bir yanı yok! kimse çıkıp "tercihleridir, saygı duyarım, beni ilgilendirmez" demesin şimdi abi; bu gibi etik dışı durumlarla da ilgilenmeyeceksek kim koruyacak bizim aile değerlerimizi? amcamızla yatıp kalkmamız normalleşecekse, insan olmamızın ne anlamı kalıyor ya? bu özgürlük değil abi, bu başka bir şey!

bu kadar mı midesiz, bu kadar mı ilkesiz, bu kadar mı iradesiz olur iki insan...

midem kaldırmıyor yemin ederim.

DAHA FAZLA İÇERİK