Wall Street'teki İşini Bırakarak Pizza Dükkanı Açan Adamın Takdire Şayan Yardımları
Mason Wartman, Wall Street'teki işini bir anda bırakarak memleketine döner. Burada bir pizza dükkanı açan Wartman'ın sayısız insana yaptığı yardımlar ise takdire şayan. Sözlük yazarı "lawyermih" paylaşıyor.
Wall Street'teki İşini Bırakarak Pizza Dükkanı Açan Adamın Takdire Şayan Yardımları

dünyanın ihtiyacı olan harika, adam gibi adamlardan biridir. wall street'deki işini bırakan mason abimiz philedelphia'da bir pizzacı açar. pizzanın dilimini bir(1) dolardan satmaya başlar. bu mason abimiz alınan her dilim için restoranındaki duvara bir pusulacık(post-it) yapıştırmaya başlar. ne zaman karnı aç, evsiz biri gelse duvardan bir pusulacık koparır ve bedava dilimini alır. günde yaklaşık kırk(40) evsiz doymaktaymış bu şekilde.

http://9gag.com/gag/avqawvm

mason wartman isimli dostumuzun yaptıkları. dostumuz eski bir wall street çalışanı. fakat bir anda işini bırakıp memleketine dönüyor. burada bir pizzacı açıyor. fakat pizzaları 1 dolardan satıyor. bir müşterisi bir gün fazladan 1 dolar veriyor. bu para ile bir evsize pizza vermesini söylüyor. olaylar gelişiyor. mekan duyuluyor, gitgide bilinen bir yer oluyor. yardım işi büyüyüp imkanı olanlar bağışta bulunuyor. hatta ellen degeneres show'a kadar çıkıyor. ablamız da 10.000 dolar bağışlıyor. böyle büyüyerek bu pizzacı ile pek çok evsiz doyuyor. gerçekten herşeyin para demek olmadığını göstermesi açısından takdire şayan bir hareket.

http://abcnews.go.com/…iladelphia/story?id=28058310
http://articles.philly.com/…1_1_rosa-homeless-pizza
http://twistedsifter.com/…t-it-note-pizza-vouchers/