11 Yaşındaki Giresunlu Rabia Naz Vatan'ın Sır Dolu Ölümü

12 Nisan 2018'da Giresun'un Eynesil ilçesindeki evinin önünde ölü bulunan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ailesi bu ölümün şüpheli olduğunu düşünüyor. Peki nedir olay? İşte özeti.
11 Yaşındaki Giresunlu Rabia Naz Vatan'ın Sır Dolu Ölümü

rabia naz vatan'ın ölümünü yakından takip ediyorum. acılı baba şaban vatan 10 aydır mücadele vermektedir. 

yaşanan olayı ve bildiklerimi şu şekilde özetlemek istiyorum

çocuk, evinin önünde bulunuyor. kapının önünde birisi taşımış, getirmiş, bırakmış vaziyette. daha sonra ambulansa haber veriliyor ve çocuk görele hastanesine kaldırılıyor. çocuk hastanede vefat ediyor. adli tıp kurumu "şüpheli ölüm" olarak kayıt altına alıyor. acılı baba durumu 20 gün sonra fark edip araştırmaya başlıyor. çocuğun üzerinde talaş ve odun parçaları bulunmuş. çocuğun bacağında bütün bir kesik var ama evin önünde kan yok. ayrıca büyük kesik tedavi edilmiş, birkaç ilaç sürülmüş temizlenmiş. kızcağıza büyük ihtimalle bir araba çarpmış, sonrasında alıp çocuğu bir barakaya götürmüşler, (babası bu barakayı bulmuş) sonrasında da kızı iyileştiremeyince hastaneye götürmek yerine evinin önüne bırakıp kaçmışlar. (siyah bir doblo araç şüphesi var) aynı gün polise bir ihbar gitmiş, siyah bir doblo araç bir çocuğa çarptı diye.


gelelim en önemli konuya

polisler çocuğun ölümüne intihar damgası vuruyorlar. adli tıp raporunda bile "trafik kazası sonrası ölüm" yazmasına rağmen polisler kızın çantasını çatıda buluyor. (daha önce orada çanta yokmuş) sonra evdeki kitabının arasında ölüm yazan bir sayfada not falan buluyor polis. (ne kadar doğru bilmiyorum) yani babanın şüphesi şu yönde; olay karartılıyor, çok zengin veya bağlantıları olan birisi çocuğa çarpmış ve olayı örtbas etmeye çalışıyor olabilir diyor babası.

önemli not: müge anlı olayın çekimi için eynesil'e gitti ya da ekibi bilmiyorum. ama birkaç gün sonra çekimden vazgeçtiler. bu çok büyük bir baş tarafından engellenmiş olabilir.

olay tüm haber kanallarına ve gazetelerine çıktı ama şu anda örtbas edildiği için kesinlikle gündemde değil. bir müfettiş atanmadı. adalet için bir adım yok. tüm kamera kayıtları silinmiş. her şey bir el tarafından engellenmiş gibi.


babanın yazısı

eynesil gibi 8000 nüfuslu ilçenin derin devleti kim ve kimleri susturuyor, kimlere el uzattırıyor? yazık, çok yazık. 11 yaşında kız çocuğu, öğrenci kıyafeti üzerinde, çocuk şehit çocuk... kandilde yolculuğa çıkmış çocuk ve aileye atılan ağır iftiralar affedilemez. kemikleri yüksekten düşme şeklinde kırılmış yaygaraları, resmi kurumlara anne bağırmış çocuk intihar etmiş babası farklı araştırıyor yaygarası ve bazı vatandaşların korktuğu için yanıma yaklaşamaması... kiminle oturup kalktığım takip edilmesi çocuğumun durumu takip edileceği sırada şaban vatan kiminle oturup kalkıyor takibi... bunlar nedir? neyin paniği? suçluluk ve kapatmaya gitme gayreti az kaldı az. son 3 aydır siyah doblo araçtan bahsettik, herkese bilgilendirdik ama duruma uyan araçtan sır gibi bahseden olmadı son 20 gün hariç.

güncelleme (21 mart)

giresun, eynesil'de vefat eden 11 yaşındaki rabia naz vatan'ın babasının gözaltına alındı.

aile avukatının konuyla ilgili yaptığı açıklama:


Yılmaz Güney'in 1974'te Öldürdüğü Yumurtalık Hakimi: Sefa Mutlu