16. Yüzyılda Yazılarak Dönemin Mucizevi Olaylarının Anlatıldığı Bir Kitap: The Book of Miracles

'The Book of Miracles', 16. yüzyıla kadar gerçekleşmiş mucize niteliğindeki bazı olayları resimlerle birlikte konu alan bir kitap. Hem tarih hem de mucizevi olaylar söz konusu olduğunda durum daha da ilgi çekici hale geliyor tabii.


"mucize"lerden örnekler

- 1007'de görülen kuyruklu yıldız. (almanya ve welschland'da görüldü ve toprağa düştü yazıyor.)


- 1162'de milan yakınlarındaki bir yere on iki kere art arda yağan kar. (insanların umutsuzluğa düştüğü yazıyor.)


- 1300'de görülen "korkunç" kuyruklu yıldız". (bu yıl (1300) st andrew gününde gerçekleşen deprem ve yıkım yazıyor -kuyruklu yıldıza bu yüzden "korkunç" demiş olmalılar.)


- 1401'de almanya'da görülen kuyruklu yıldız. (bu yıldızın ardından gelen büyük ve korkunç vebayı yazıyor.)


- 1527'de westerreich'de görülen kuyruklu yıldız. (buradaki çizime özellikle dikkatli bakmalısınız çünkü kuyruklu yıldızın aynı böyle görüldüğü yazıyor. bir saatin beşte biri içinde görüldü. çok uzun sarı ve kırmızıydı, kanın karışık rengi gibiydi. ön tarafta eğilmiş bir baş, kılıç tutan bir kol vardı ve kılıcı vurmak istiyor gibiydi. kılıcın ucunda üç tane yıldız vardı diyor.)


- 1531'de görülen harika bir hayvan. (salzburg ormanında piskopos avcılarınca yakalanan, gri ve kıllı, sakallı bir adam kafasına sahip, dört ayağı ve keskin pençeleri olan hayvanı yazıyor.)


- 1533'de görülen üç güneş. (münster'de aynı aynda parlayan üç güneşi, ateşli bulutların olduğunu ve şehrin yanıyor gibi göründüğünü yazıyor.)


- 1534'de görülen harika yaratıklardan biri. (açık denizde yaşadığı yakalanıp venedik'e götürüldüğü ve orda boyandığı yazıyor.)


- 1546'da gökyüzünden gelen ateş. (gökyüzünden gelen bir ateşin, içinde dört yüz tondan fazla barutun bulunduğu kuleye çarptığı ve şehrin yarısını yandığını yazıyor. bunu tanrı'nın özel bir işareti olarak kabul ettiklerini de yazıyor.)


- 1527'de türkiye'den esen korkunç bir rüzgar. (polonya'da hayvanlara, insanlara ve ekinlere büyük zarar veren çekirge istilasını ve çekirgelerin gri, altın renklerinde olduğunu yazıyor.)


kitaptan diğer çizimler (açıklamalarını bulmak zor)

- 1126 kuşlar gökyüzünde donar.


- 1531 göksel kılıç, strasbourg üzerindeki kale ve ordu -bu strasbourg ve çevresinde, gökyüzünde görülen kanlı bir hayal, serap-.


- 1549, 1009, 1520, 1362, 1482, 1552 ucube fırtına demişler.


ek olarak resimler, guaj ve suluboya ile çizilmiş.

şu da amazon linki.

Rutin Hayatını Geride Bırakıp Yogayla Yeniliğin Peşinde Koşan Birinin İmrendiren Hikayesi