1960'larda Çocukları Cinsel İlişkiye Teşvik Eden Hippi Tarikatı: Children of God

David Berg adlı bir rahip tarafından Hippi akımının ortaya çıktığı dönemlerde kurulan dini tarikat Children of God hakkında aklınızı kaçıracağınız bilgiler.
1960'larda Çocukları Cinsel İlişkiye Teşvik Eden Hippi Tarikatı: Children of God
Görsel: Netflix

children of god; 1960'larda hippi akımının başlamış olduğu dönemlerde, david berg adında bir rahip tarafından kurulmuş olan dini bir tarikattır. 

dünyanın birçok yerine yayılmışlardır. tarikatın asıl amacı başlangıçta "free love" ve "free sex" fikirlerini savunmak olarak gösterilmiştir. tarikatın üyeleri diğer tarikat üyeleriyle cinsel ilişkiye girip, tek bir aile olma; birbirlerini fiziksel, cinsel, duygusal ve ruhsal anlamda sevme kavramlarını benimsemişlerdir. zaman içinde tarikatın içine doğan çocukların da yetişkinlerle cinsel ilişkiye girmeleri teşvik edilmiştir. böylece yetişkinlerle çocuklar arasında da cinsel ilişki yaşanması tarikat içinde serbest hale gelmiştir. ve bu çocuklar misyoner olarak yetiştirilmek üzere, okullara gönderilmemiş ve tarikat içinde özel eğitimler almışlardır.


zaman içinde, tarikat üyesi olan kadınlar zengin ve varlıklı erkeklerle, tarikata bağış yapmaları karşılığında birlikte olmaya başlamışlardır. fakat bu durum, tarikat içinde "tanrının sevgisini paylaşmak ve tanrıya olan sevgiyi göstermek" olarak yansıtılmıştır. bağış için toplanan paraların tümü david berg'in eline geçmiştir. kendisi lüks ve refah içinde yaşamıştır.

daha sonra halkın çok tepkisini almaya başlayan tarikat üyeleri, grup içinde cinsel hastalıkların yayılması korkusunu da taşımaya başlamıştır. bunun üzerine tarikat kendi içinde çocuklarla cinsel ilişkiye girmeyi yasaklamıştır.


1990'lı yıllarda david berg'in ölmesi üzerine, 20 seneden uzun zamandır kendisiyle evli olan eşi tarikatın başına geçmiş ve geçmişte yapılanlardan zarar görmüş çocuklardan özür dilemiştir. fakat david berg tarafından "mükemmel çocuk" olarak yetiştirilen oğlu ricky rodriguez bu olaydan kısa süre sonra tarikattan ayrılıp, kendine bir hayat kurmayı denemiş, başarılı olamamış ve intihar etmiştir.

bildiğim kadarıyla tarikat eski popülerliğini yitirmiş olsa da hala dünyanın birçok yerinde varlığını korumaktadır. fakat bu tarikatın içinde büyümek zorunda kalmış olan çocukların ruhunda derin yaralar açılmıştır ve birçoğu sonunda intihar etmiştir.

kaynak: internet, televizyon, ıvır, zıvır.

Bu içerik de ilginizi çekebilir