1992'den Beri Düzenlenen Tarkan'ın Büyük Çöküş İçinde Olması Şenliklerinden Akılda Kalanlar

Tarkan'la ilgili her yıl mutlaka bir ''bitti ya'' muhabbeti dönüyor. Sözlük yazarı ''bilimkurgusal'', bu klişeyi kronolojik olarak incelemiş.
1992'den Beri Düzenlenen Tarkan'ın Büyük Çöküş İçinde Olması Şenliklerinden Akılda Kalanlar


1992

kıl oldum abi diye şarkı mı olur, iki güne kalmaz halkımız gereken cevabı verir, tarkan denen zibidi büyük bir çöküş içindedir.


1993

tayfun ve burak kut'a rakip olması çok zor, bu kadar güçlü rakiplerin karşısında çöküşü yakındır, kısa sürede piyasadan silinir.


1994

tarkan eşcinsel mi? tarkan'ın eski aşkı jülyet'ten şok açıklamalar! tarkan elif dağdeviren'le göstermelik bir aşk mı yaşıyor? tarkan'ın çöküşü yakındır. zaten çişim geldi dedi, artık tarkan'ın insan içine çıkması mümkün değil!


1995

tarkan hala eski albümünün ekmeğini yiyiyor! kış güneşi 20 hafta zirveden inmemiş olabilir, ama bu yıldız tilbe'nin başarısıdır. tarkan büyük çöküş içindedir, seneye unutulacaktır.


1996

mustafa sandal'ın çıkardığı uluslararası hit araba karşısında tarkan bitmiştir, tarkan müzik sahnesinden silinmiştir, tarkan büyük çöküş içindedir.


1997

ölürüm sana albümündeki sözler ahlaksızdır, sevgilisine "şişt zilli!" diyen adam bitmiştir, tarkan'ın çöküşü yakındır. (bunu çelik erişçi hakikaten söylemiştir.)


1998

tarkan'ın avrupa'da çıkardığı albüm tutmaz, avrupa'da tarkan'ı sadece gurbetçiler dinler, tarkan büyük bir çöküş içindedir. (şımarık single'ıyla 5 altın plak, bir platin ödülü aldı.)


1999

şımarık sezen aksu'nun başarısıdır. tarkan'ın diğer şarkılarını avruplalılar dinlemez. tarkan tek single'lık şarkıcıdır, çöküş içindedir. (1999'da derlediği albüm world music awards başta olmak üzere 50 tane ödül aldı. şıkıdım ve bu gece de avrupa listelerinde 1 numarayı gördü.)


2000

tarkan askerlik yapmadığı için vatan hainidir, tarkan büyük bir çöküş içindedir. (2000'de sırf türk halkının yüce gönlü olsun diye askeri gazinoda bulaşık yıkamak için türkiye'ye döndü, polygram'la anlaşmasını feshederek tazminat ödedi, bedelli'den yararlanarak malatya'da 30 gün askercilik oynadı, çıkışta mustafa sandal'la hamam sefası yaparak magazincilere madik attı. eğer tarkan apar topar yurda dönüp askerlik yapmasaydı kardak'ı ve süleyman şah türbesini kaybedecektik.)


2001

tarkan'ın kuzu kuzu single'ı çok kötü, zaten albümü için sezen aksu'dan şarkı almadığı için tarkan bitmiştir, karma albümü ile tarkan'ın çöküşü başlamıştır. bbg tarık türkiye'nin yeni starıdır. (sadece single 700.000 sattı.)


2002

tarkan'ı kapıkule'den sonrası hatırlamaz, tarkan bitmiştir, tarkan çökmüştür. (karma ile rusya'da en çok satan yabancı albüm ödülünü aldı. arjantin, meksika ve şili'de liste başı oldu. (eskiden yaz tatilleri için bazen türkiye'ye gelirdim, çünkü annem artvinlidir. fakat türkçeyi / türk kültürünü çok daha iyi şekilde öğrenmeye tarkan'ın karma albümü sayesinde heves ettim. ergenlik yıllarımda türkleri / türkiye'yi daha iyi tanımaya teşvik edecek başka hiçbir popüler kültür elçisi yoktu.)


2003

dudu ne boktan bir şarkı, 5 şarkılık albüm mü olur, reina'dakı tanıtımda hasta bakıcı gibi giyinmiş, tarkan bitmiştir, tarkan çökmüştür. bu albüme kimse para verip almaz. (rusya'da yılın şarkısı ödülünü ve en çok satan albüm ödülünü aldı. türkiye'de türkiye’de tüm zamanların en hızlı tüketilen albümü ve yılın en çok satan albümü ödülünü aldı.)


2004

tarkan bitmiştir, tarkan çökmüştür. şu an elimizde bunun için bir argümanmız yok ama bu kesinlikle böyledir. (en iyi pop erkek ödülünü aldı, konser / fuaye gelirleri vergilendirme listesinde birinci oldu.)


2005

tarkan çok şişko, avea için yaptığı ayrılık zor şarkısının klibinde tarkan yağlı yağlı olmuş, kimse bu şişko su polipini dinlemez. tarkanın çöküşü başlamıştır. avea zarar edecek! (promosyon ile yılın en fazla tüketilen albümü ödülünü aldı.)


2006

bounce ne biçim şarkı, tarkan ankaralı namık'ın hitit krallığı döneminden gelen reenkarnasyonur, wyclef jean ile düet yapmış olması bizi ilgilendirmez, come closer bok gibi bir albüm, tarkan bitti, tarkan'ın bu ingilizce albümden sonra belini doğrultması imkansız. (kimse albümü dinlemeye bile tenezzül etmedi, gül gibi şarkıları sırf nefretinden, başaramasın o isteğinden itin götüne soktu.)


2007

tarkan sessizlik içinde, hala bir albüm yapamadı. tarkan bitti, tarkan çöktü. tarkan öldü.


2008

metamorfoz dünyanın en kötü albümü. tarkan kıro bir türkücü gibi giyinmiş, tarkan gay'liğini gizlemek için takım elbise giyiyor, tarkan çökmüştür, tarkan bitmiştir. (yılın en çok satan albümü: metaformoz)


2009

tarkan'ın işi gücü rusya'daki ayyaşlara vodka mezesi olmak, tarkan'ın ülkemizdeki sorunlarla hiç ilgisi yok, tarkan bitmiştir, tarkan çökmüştür. (bkz: doğa derneği, peta, hasankeyf, greenpeace etc.)


2010

adımı kalbine yaz "sound olarak" çok demode bir albüm, tarkan eski şarkılarının tarzını yakalamaya çalışıyor, öp şarkısı japonca hiçbir şey anlaşılmıyor, sevdanın son vuruşu porno film ismi gibi. (artık götten uydurma argümanlarda dibi gördüğümüz yıl, bu yıldı sanırım lol.)


2011

tarkan müyap'tan, kral tv'den, radyo birliği'nden, altın kelebek'ten falan bütün ödülleri almış olabilir ama bu ödüller kimse için bir şey ifade etmiyor. tarkan grammy alamadı, tarkan bitmiştir, tarkan çöküş içindedir.


2012

tarkan üretmiyor, tarkan eskilerin ekmeğini yiyor, tarkan arabesk, anca kibariye ile düet yapsın. aşk gitti bizden sayılmaz, o ozan çolakoğlu'nun albümü. tarkan çökmüştür, tarkan bitmiştir. her sene 12 şarkılık albüm çıkarmayan, paraları amerika'da cukkalayan tarkan! (adam 2010'da ülkeye kesin dönüş yaptı, abd'deki evlerini sattı, bu muhabbet hala devam ediyor.)


2013

tayfun, burak kut, mustafa sandal, mirkelam, gökhan tepe, bbg tarık, keremcem gibi isimleri tarkan'ın karşısına bırak rakip olarak koymayı, tarkan'ı gömen adamlar olarak ilan ettik; ama tarih bizi hep haksız çıkardı. o yüzden elimizdeki son kozu oynuyoruz: tarkan'ın vokalisti murat boz tarkan'ı gömmüştür, tarkan çökmüştür.


2014

tarkan albümleri satmadığı için konser düzenliyor, oradan para kazanmaya çalışıyor. tarkan bitmiştir, tarkan çökmüştür. (napster ve audiogalaxy'nin icad edilmediği bir gezegenden gelen paralel evrencinin full çeken harbiye konser serisi karşısındaki muazzam tespiti.)


2015

tarkan firuze, hatasız kul olmaz, yemin ettim gibi şarkıların cover'larını bok etmiştir. tarkan çökmüştür, tarkan bitmiştir.


2016

"tarkan'dan şarkı istedim, tabi abi benim şarkılarımı herkes okuyabilir dedi, sinirimden telefonu kırdım. tarkan çökmüştür, bitmiştir." - cengiz kurtoğlu / "tarkan yeni şarkı yapamadığı için ahde vefa adlı albümü çıkarmıştır." / tarkan'dan 1996'nın yılbaşı gecesinden beri tsm albümü çıkarmasını bekleyen binlerce fanının olduğunu bilmeyen zır cahil.


2017

günümüz... velhasıl adam böyle böyle 44 yaşına geldi.

ibne dendi, vatan haini dendi.

küpesinden koltuk altı kılına, ingilizce aksanından babasından yediği dayağa kadar her şey konuşuldu. yerden yere vurulup, en büyük hakaretlere mağruz kalmasına rağmen bugüne kadar tarkan'ın kimseye bir terbiyesizlik yaptığını görmedik.

en büyük terbiyesizliği "çişim geldi" demek olan bir adama "ibne gibi gülüşü", "erotik göz kırpışı" yüzünden hakaret eden ve onu sevenleri aşağılayan orospu çocukları 25 yıldır her sene türüyor. ve ortaya konan argümanların hepsi taşak derisi kıvamında...

adama kendi şarkısı yok dediler, adam ajda'ya, sibel can'a, bülent ersoy'a bile beste verip rekordan rekora koşturdu.

sezen aksu şarkısı olmazsa biter dediler, ölürüm sana'yı tarkan yazdı; cuppa gibi rezil bir şarkıyı ise sezen aksu.

artık entry'i bitirmek istiyorum keza sıkıldım. ve tarkan'ın da böyle uzun uzun savunulmaya ihtiyacı yok esasında. fakat toplumun ruhuna işlemiş fesatlık, hasetlik, kıskançlık, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma kanseri yüzünden insan bazen dayanamıyor işte.

bir de şunu belirtmek isterim -ki bu entry'de vermek istediğim mesajın didaktikliğine zeval gelmesin- sanatçıların, şarkıcıların vs. dünyanın en önemli işini yaptığını ve dolayısı ile eleştirilemez olduğunu da düşünmüyorum. manas destanının özeti olarak söylemek istediğim şey şu:

birini eleştirirken argümanlarınızı kanıtlarla ve doğru bilgiyle destekleyin.

google sonuçlarından yola çıkanlar hazır başlamışken "three ways to support an argument" makalesini okursa, demek istediğim şeyi anlamak açısından daha aydınlatıcı olabilir.