1999'da Tüm Ülkenin Kanını Donduran, Türkiye'nin İlk Satanist Cinayeti

Tarihler 13 Eylül 1999'u gösterdiğinde Türkiye, daha önce hiç alışık olmadığı korkunç bir olaya tanıklık etti. 21 yaşındaki Şehriban Coşkunfırat; Ömer Çelik, Engin Arslan ve Zinnur Gülşah Dinçer adlı üç satanist tarafından boğularak ve bıçaklanarak öldürüldü. Ardından ise şeytana tapmanın gereği olarak ölü kıza tecavüz edildi. O döneme denk gelen nesil olarak 18 sene geçmesine rağmen bu korkunç olayı hala unutamadık.
1999'da Tüm Ülkenin Kanını Donduran, Türkiye'nin İlk Satanist Cinayeti
Failler: Ömer Çelik, Engin Arslan, Zinnur Gülşah Dinçer


Kurban: Şehriban Coşkunfırat

Şehriban Coşkunfırat (solda)


13 eylul 1999 tarihinde 19 yasindayken, o gece yasanan deprem sonrasi ortakoy mezarligi yanindaki ormanlik alanda bardan tanistigi omer adli gencle iliskiye girdikten sonra omer ve diger iki arkadasi tarafindan seytana kurban etmek gerekcesiyle bicaklanarak oldurulen, ardindan cesedine tecavuz edilen, ertesi sabah yari beline kadar gomulmus halde bulunan, ulke gundemini bir hic ugruna bu denli vahsice katledilmesi nedeniyle uzun sure mesgul eden, saniklari, kararin yargitay tarafindan birkac kez bozulmasindan dolayi 2-3 sene suren ve "taammuden adam oldurmek"ten baska cesede tecavuz ettikleri icin "naasa saygisizlik"tan da yargilandiklari halde infaz yasasi nedeniyle mueebbet hapis istenirken 8 yila indirilen hapis cezasina carptirildiklari kurban.

Katillerden en ilgi çekeni: Zinnur Gülşah Dinçer


hapse girdikten sonraki hayatı ise film olur cinsten.

zinnur hapse girdikten bir süre sonra tabir-i caizse tövbekar oluyor. cezaevinde el sanatlarına merak salıyor, gitar çalmayı öğreniyor. adeta yeni bir hayat yaşıyor.


bu yeni hayatını yaşarken onun fotoğraflarını tv'de gören birinden bir mektup alıyor. mektubu atan kişi diyarbakır e tipi cezaevinde pkk'ya üye olmaktan hüküm giyen barış ışık. neyse ikili mektuplaşmaya başlıyor, birbirlerinie fotoğraflarını gönderiyorlar ve kısa süre içinde birbirlerine daha görmeden aşık oluyorlar. zinnur, bu sevdaya daha fazla dayanamayıp naklini diyarbakır'a istiyor, bu isteği olumlu yanıtlanıyor ve kendini bir anda diyarbakır'da nikah masasında buluyor. kısa süre sonra ise şiddetli geçimsizlikten boşanıyorlar.


toplamda 16 yıl cezaevinde kalan zinnur, 2015 yılında tahliye oluyor. öldürülmekten korktuğu için de istanbul dışında sessiz sakin bi yerde hayatına devam ediyor.

hayata bak.