2. Sezonuyla Bugün Aramıza Dönen Narcos Dizisi Hakkında Az Bilinenler

Narcos dizisi, Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın hayatını tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor. Hatta o kadar gerçek ki dizideki olayların çoğu gerçek hayatta da birebir yaşanmış. İşte Narcos'un gerçek hayatla bağlantısından bazı örnekler.
SPOILER İÇERİR!

- dizide valeria velez karakteri gerçek bir kişiden esinlenme. o kişinin adı virginia vallejo.

Virginia Vallejo ve Pablo Escobar

ispanyolcası olanlar şuradan izleyebilirler kendisini. 

- korkunç ivan takma adlı ıvan torres escobar tarafından değil, çatışma sırasında kolombiya hükümeti tarafından öldürülüyor.

- dizide de belirtildiği gibi hacienda napoles adlı hayvanat bahçesi hala yerinde durmakta. bu da o zamanlara dair videosu.

- dizinin jeneriğindeki miss colombia güzeli 1972 yılına ait. adı ana lucía agudelo correa. ancak jenerikteki kişi oralia cortes.

Oralia Cortes

- virginia vallejo'nun pablo escobar ile olan ilişkisini anlattığı bir kitap var. adı loving pablo hating escobar ( amando a pablo odiando a escobar ). bu kitap 2016 yılında vizyona girecek filme de ismini verecek. başrollerinde javier bardem ve penelope cruz oynayacak.

- dizide de belirtildiği üzere narcos ve futbol kulüpleri arasında yoğun bağlar var. örnek vermek gerekirse

gacha -> los millionarios
gilberto ve miguel rodríguez orejuela kardeşler -> america de cali
pablo escobar -> nacional 

ayrıca narcoslar 1989 yılında alvaro ortega adlı hakemin suikastinden de sorumlu tutuluyorlar.

ayrıca kolombiya'da futbol kulüpleri hala bu bağlara sahipler. bu haziran'da 8 kulüp bu bağlar yüzünden soruşturma geçirdi. http://es.insightcrime.org/…mbia-nexos-narcotrafico

- pablo escobar'ın patlattığı avion " vuelo 1803 " uçağın, patlama sonrası görüntüleri. 


- la catedral ( pablo escobar'ın özel hapishanesi ) şu an keşişler tarafından kullanılmakta.

http://www.thedailybeast.com/…-senior-citizens.html

- pablo escobar'ın oğlunun yazdığı bir kitap var. adı mi padre ( babam ). ispanyolcası olanlar bu kitap hakkında olan röpörtajı görebilirler. ( isteyene ne konuştuklarını anlatırım şu an zor geldi deşifresi :) ) aynı videoda suikaste kurban giden luis carlos galan'ı da görebilirsiniz.