200'ün Üzerinde İnsanı Öldürdüğü Tahmin Edilen Amerika'nın İlk Seri Katili: H. H. Holmes

Tam adıyla Henry Howard Holmes, ABD'nin ilk seri katili olarak biliniyor. Düşünün ki bu adamın zamanında henüz ''seri katil'' ifadesi bile literatürde yerini almamış.
200'ün Üzerinde İnsanı Öldürdüğü Tahmin Edilen Amerika'nın İlk Seri Katili: H. H. Holmes


amerika birleşik devletleri'nın ilk seri katili, o zamanlar serial killer ifadesi olmadığı için multi murderer diye nitelendirilmiş. gerçek adı herman webster mudgett

hakkındaki suçlamaları kabul etmesi için dönemin medya kuruluşlarından hearst papers 7500 dolar teklif etmiş, holmes da bu teklifi kabul etmiştir. zaman zaman suçsuz olduğu ve şeytan tarafından ele geçirildiğini iddia ederek çelişkili ifadeler de vermiş. işin ilginç yanı ölümünden sonra yaşanan enteresan olayların kendisinin gerçekten şeytan tarafından ele geçirildiğine inanılmasına sebep olmasıdır. 


şöyle ki; davasını inceleyen detektif çok ciddi bir şekilde hastalanmış, saklı tutulduğu hapishane müdürü intihar etmiş, juri başkanı kazara elektrikli sandalye ile ölmüş, kurbanlarından birinin babası kazan patlaması sonucu korkunç bir şekilde yanmış, son dini törenini yöneten rahip gizemli bir şekilde kilisesinde ölü bulunmuş ve şikago adalet sarayı'nın içi tamamen yanmış ve geride bir tek holmes'ın resmi kalmıştır.

supernatural s02 e06da da adı geçen kişidir.anlatılanlara göre chigago'da bir apartman yaptırmış ve orada çeşitli yöntemlerle yüzlerce insanı öldürmüş. hayalet ya da yaratık halini görmek isteyen izlesin efendim..

Supernatural


babası şiddete meyilli annesi de dindarmış baya. kendisi tıp okurken labovatuvardan ceset çalıp sigorta dolandırıcılığı yapmış. aynı zamanda evlendiği üç kadından birini daha sonraları öldürmüştür. şikago da bir fuar yanına yaptırdığı otelde gizli ölüm odaları vardır ve burda çoğu sarışın genç ve minyon kadınların olduğu birçok insanı öldürdüğü tahmin ediliyor. 


bina yapımından birden çok usta kullanmış ki binanın gizli bölgelerini sadece kendisi bilsin. bina yapımında çalışan bir marangozla tanıştıktan sonra sigorta dolandırıcılığı işine ortak bulan holmes daha sonra bu adamcağızı ve çocuklarını da öldürmüştür. dolandırıcılıktan yakalanır ve hapiste başka bir suçluya bağlantı kurup ona planlarını anlatıp yardım ister ve karşılığında para teklif eder. şartlı tahliye edilince mahkumun da yardımıyla bulduğu avukat marangoz ikilisinin de yardımıyla kendisini ölmüş göstererek başka bi dolandırıcılık işine girer ancak başarısız olunca marangoza teklif eder. 


ama marangozu gerçekten öldürüp paranın da yarısını ve marangozun üç çocuğunu yanına alır. daha sonra bu çocukları da öldürür. aslında bu aralarda yakalanır. peşinde ki dedektifler çocuklardan arta kalan kemik ve dişleri bulunca yakayı ele verir. 27 cinayeti itiraf eder. ama tahmin edilen sayı 200 ün üzerindedir. kendisini cinayetleri konusunda ilhamına karşı koyamayıp şarkı söyleyen ozana benzeten holmes cinayetlerden elde ettiği organ ve kemikleri tıp fakültelerine satmıştır aynı zamanda. 1896 da idam edilmiştir.