23 Yıl Önce Bugün Aramızdan Ayrılan Efsane Kurt Cobain Hakkında Az Bilinenler

5 nisan 1994 yılında aramızdan ayrılan, Nirvana grubunun solisti, tam adıyla Kurt Donald Cobain hakkında az bilinen bazı bilgiler.
23 Yıl Önce Bugün Aramızdan Ayrılan Efsane Kurt Cobain Hakkında Az Bilinenler


1
. nirvana'dan önce cobain
melvins grubunun seçmelerine katılmış ama reddedilmişti.

2. ergenliğinde 8 ay boyunca bir arkadaşının evinde kaldı ve kanepede uyudu.


3. nirvana yükselişteyken metallica kendisine şunları içeren bir fax gönderdi: "nirvana'yı çok seviyoruz. nevermind yılın en iyi albümü. hadi yakın zamanda bir araya gelelim, metallica. not: lars sizden nefret ediyor"4. cobain senelerce 8mm filmler çekmekten hoşlandı. çektiği bu filmlerden bir tanesinde ise coban'i rol icabı intihar ediyor.

5. boş zamanlarında, marketten büyük bir parça et aldıktan sonra eti ormana götürüp çeşitli silahlarla ateş ediyordu.


6. çocukken "boddah" adında hayali bir arkadaşı vardı.

7. 1976 haziran ayında ailesi boşandıktan kısa bir süre sonra küçük cobain odasının duvarına "annemden nefret ediyorum, babamdan nefret ediyorum, babam annemden nefret ediyor, annem babamdan nefret ediyor, bu durum basitçe seni üzgün olmaya itiyor" yazdı


8. cobain'in arkadaşlarından carrie montgomery bir keresinde "kadınların kendisine şefkat göstererek korumasını istiyor. bir ikileme düşmüş durumda çünkü aynı zamanda kırılgan ve nazik olabiliyorken, aşırı kaba ve güçlü de olmak istiyor" demiş.


9. cobain az daha ordunun deniz kuvvetlerine katılıyordu. hatta başvuru için askere alım ofisinde bir subayla görüşmeye bile gitmiş.

10. günlüğünden bir satırda "muazzam bilgi birikimi olan birçok insanla tanıştım fakat hiçbirinde kar tanesi kadar bile bilgelik yeteneği ya da tutkuyu takdir etme özelliği yoktu"