25 Yıllık Kırgınlığın Ardından Gelen Mutlu Son: Sezen Aksu ile Yıldız Tilbe Barıştı

25 sene önce bir ihanet yüzünden küsen müzik dünyasının bu iki dev ismi geçtiğimiz günlerde sürpriz bir biçimde barıştı. Bu büyük kırgınlığın nihayet sona erdiği buluşma sosyal medyayı da yıkıp geçti tabii.


Müzik dünyasının iki dev ismi Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu'nun dostluğu tesadüfi bir karşılaşmayla başlıyor. Sezen Aksu o dönem İzmir'de bir pavyonda sahne alan Yıldız Tilbe'yi dinlemeye gidiyor ve sesinden çok etkileniyor.


Sezen Aksu, Yıldız Tilbe'yi sadece müzik piyasasına sokmakla kalmıyor. Aynı evi dahi paylaşan bu ikilinin dostluğu bir ihanet yüzünden sarsılıyor.

Yıldız Tilbe - Sezen Aksu dostluğunun bitmesine sebep olan isim: Uzay Heparı

O dönem Sezen Aksu'nun birlikte olduğu sevgilisi Uzay Heparı ile Yıldız Tilbe tek gecelik ilişki yaşar ve Yıldız Tilbe bunu içinde tutamayarak Sezen Aksu'ya itiraf eder. İhanetin noktaladığı bu büyük dostluk birbirlerine şarkılar üzerinden atıfta bulunan bir çekişme halini alır.


Sezen Aksu'nun Yıldız Tilbe-Uzay Heparı ihaneti için yazdığı söylenen şarkı: Onu Alma Beni Al


Şarkı sözleri üzerinden yaşanan bu çekişmeli hale Yıldız Tilbe'de sessiz kalmamış ve bu şarkıyı seslendirmiş. Sözleri de oldukça manidar olan "Ey" parçası


25 yıl küs kalan bu ikiliden sevindirici haber ise geçtiğimiz günlerde geldi. Eline çiçeğini ve çikolatasını alarak Sezen Aksu'yu Kanlıca'daki evinde ziyaret eden Yıldız Tilbe Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarda büyük dargınlığın nihayet bittiğini ilan etti.

Tabii bu olay sosyal medyayı yıktı geçti. Ekşi Sözlük yazarları da bu mutlu son için şöyle yorumlarda bulunmuş

“2018 gerçekten güzel geçecek” galiba dedirten buluşmadır.

hayat kısa kuşlar uçuyor....

şarkı yapmayacaklarsa umurumuzda olmayan buluşmadır.

içerken de yürüyüş yaparken de ikisi de bana çok eşlik etti. ikisinin de birçok şarkısını ezbere bilirim. hep derdim "bu iki kadına bu şarkıları yazdıran adamlar kim? onların yerinde olmak vardı" diye.

barışma şerefine bir düet yaparlar artık. yaparlarsa, messi ve ronaldo'nun aynı takımda oynaması gibi bir etki olur sevenleri için.

eyşan'la ömer'in yeniden evlenip mutlu bir hayat sürmeleri gibi bir şey olmuş.

o masada bir damla bile içmeden otursan kör kütük sarhoş olursun. öyle bir buluşmadır.o değil de sezen aksu ile yıldız tilbe bile barıştı, bir ben barışamadım küstüklerimle. köreldi duygular, susuz kaldı...

baba bu nasıl bir zirve.