26 Yıl Sonra 3D Olarak Tekrar Vizyona Giren Terminator 2: Judgement Day Filminin Yenilikleri

James Cameron tarafından yazılıp yönetilen Terminator 2, kimilerince gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmi. Bilim kurgu meraklılarını sevinçten çıldırtan Terminator'u bir de 3D olarak izlemek sanıyoruz ki büyük keyif olacaktır. Biz de bu vesileyle yeni versiyonun görüntü kalitesindeki iyileştirmeleri ve birkaç bilgiyi daha paylaşmak istedik.

afişine "avatar ve titanic'in yönetmeninden" yazmışlar. insan bir an bir zaman kırılması yaşandı da paralel evrene geçtik sanıyor adeta. "avatar'ın yönetmeni sunar: terminator 2"... 40 yıl düşünsem şu cümlenin kurulabileceğini düşünmezdim.

3d gösterimi için gün saydığımız, sinema tarihi için adeta bir dönüm noktası olan, o dönemin imkanlarıyla nasıl yapıldığı üzerine insanları uzun süre düşündürtmüş, bundan 26 yıl önce gösterime girmiş olmasına rağmen tek bir sahnesi bile hala göze batmayan terminator 2 judgment day filmininde kullanılan çekim teknikleri ve kamera arkası görüntüleri;

Çekim Teknikleri


Kamera Arkası


zamanında süreyya sinemasından boğa heykelinin oraya kadar bilet kuyruğu oluşmasına neden olmuş filmdir. eskiden gazetelerdeki film ilanlarında kaç haftadır gösterimde olduğu afişin üstüne yazılıyordu ve bu filmin 52 hafta gösterimde kaldığını hatırlıyorum.

ilk kez kardeşimin doğum gününde getirilen vhs kasette seyrettiğim ve adeta büyülendiğim film. herhalde sinemada seyretseydim, kalpcağızım oracıkta duruverirdi. 55 ekran beko hitachi tv'de arnold görüp hipnoza girmiş sivilceli bir ergendim işte. hem de 10-12 ergenin gürültüleri arasında t-1000'i izleyen gariban bir ergen. şimdilerde sık seyretmiyorum ki değeri düşmesin. terminatör 3 , 91 model şahinse , aha bu mucize film ferrari 2016 x zart zurt bilmem ne serisi arabadır, hatta özel yapımdır.

satırlarıma burada son verirken, buradan canım kardeşime (doğum günü işe çok yaradı) ve arnold abiye sevgiler. james cameron'ın da yanaklarından öpüyorum.

vallahi cıva adamı özledik.

(bkz: heyecandan tansiyonun düşmesi)

yani şimdi t800 winchester tüfeği t1000'e doğrultacak, biz de tutacak gibi mi olucaz?

Filmin 3D Fragmanını da Buraya Bırakalım