28 Kişinin Oynayıp 27 Kişinin İzlediği Laz Kit'in Fragmanının Hissettirdikleri

27 Aralık'ta vizyona giren ve ilk hafta yalnızca 27 kişi tarafından izlenen Laz Kit filmi, dünden beri sosyal medyanın gündeminde. Filmin fragmanı hakkında bir Ekşi Sözlük yazarının yaptığı yorum, duygulara tercüman olacak cinsten.

Öncelikle filmin fragmanı

Gelelim fragmana dair yoruma

kalitesiz türk komedi filmlerinin fragmanlarını izlemeye bayılırım. bazılarını yıllar sonra bile dönüp dönüp tekrar izlerim... almanların schadenfreude dediği, bizim tamamen aynı anlamda olmasa da benzer biçimde "başkası adına utanmak" olarak özetlediğimiz, özetle başkasının talihsizliğinden haz duyma durumunu inanılmaz kuvvetli bir şekilde yaşarım çünkü. hepimiz biliriz ki kalitesizliğin de bir çekiciliği vardır; oturup filmi baştan sona izlemeyi asla düşünmezsiniz ama o üç dakikalık fragmanda duyduğunuz tiksinti size gerçekten keyif verir, özel bir his uyandırır.


bu filmin(?) fragmanında ben bunu bile hissedemedim. boş boş ekrana baktım. ne utandım, ne güldüm. hiçbir şey yok çünkü... sihirbazlık okulunda bir türk'ten tutun da deliha'ya kadar vizyona girmiş hemen tüm rezil türk komedi(!) filminin fragmanını izlemişimdir. bu kadar kötüsünü diyemiyorum, bu kadar "boş"unu hiçbir zaman izlemedim. yani öyle bir seviye ki laz kit, film olarak bile algılayamadım. cidden cep telefonu kamerasıyla, canları sıkılınca öyle birbirinden alâkasız sahneler çekmişler herhalde... "bu bir film ve çok çok kötü bir film!" dedirtmiyor.

Yerli Komedi Film Afişlerinde Neden İstisnasız Olarak Mavi Bir Gökyüzü Var?