48 MP Kamera ve Devasa Bataryaya Sahip OPPO A9 2020'nin İncelemesi

OPPO aracılığı ile
OPPO'nun 48 MP arka kameraya, 16 MP ön kameraya sahip yeni telefonu A9 2020 piyasaya çıktı. Peki telefon nasıl? İşte bir Ekşi Sözlük yazarının incelemesi.
48 MP Kamera ve Devasa Bataryaya Sahip OPPO A9 2020'nin İncelemesi

a9 serisinin yenisi oppo a9 2020'yi 3 gündür kullanıyorum.

kamera

kamerasına tutularak aldığım için hayal kırıklığı yaşarım diye biraz endişem vardı ama hiç öyle olmadı. gayet stabil bir kamerası var. 48 mp arka, 16 mp ön kamera. arka tarafta aynı zamanda 8 mp'lik ultra geniş açılı kamerası ve 2 tane 2 mp'lik kamerası var. geniş açı fotoları ben genel olarak pek sevmesem de sevenler için iyi özellik. video performansını da beğendim; hareketliyken eski telefonlar gibi deli gibi titremiyor, mümkün oldukça sabit tutuyor görüntüyü. özetle kamera şov yani cihaz.


ekran

ayırca ekranı 6.5 inç. ekran kasa oranı yüksek. yukarıda anlattığım kamera deneyimini yükseltmek için güzel ve şık bi tasarım yapmışlar. parlak gün ışığında çilesiz, rahat okunan bi ekranı var. arka tarafta parmak izi sensörü var. en tepedeki çentik de göz yormuyor ancak şu çentik olayı komple kalksa daha iyi olacak sanki.


işlemci

ben ram olarak 8 gb'lık olanı aldım almışken daha iyisini alalım mantığıyla. 4 gb'ı da mutsuz etmez muhtemelen ama snapdragon 665 işlemciyi tam performans kullanabilmek için 8'i tavsiye ederim. 3 gündür bi donma, uygulama kapanması, aşırı ısınma vb. şeyleri yaşamadım. ayrıca telefon default 128 gb ile geliyor. 128 yetmez diyenler için harici hafıza desteği var.


batarya

son olarak telefonun bataryası 5000 mah. telefonu alırken baktığım detaylardan biri de buydu. her gün telefon şarj etmekten baymış biri olarak ilacım oldu bu devasa batarya. 2 gün rahat ettiriyor. bu konuda eksi olarak sayabileceğim tek şey hızlı şarjı desteklememesi. hızlı şarj da olsaydı bu bataryada müthiş olurdu.


özetlersem; orta ayarda bi telefon için gayet iyi bir performans ortaya koymuş oppo. alınır mı derseniz alınır derim gönül rahatlığıyla.

OPPO'nun yeni telefonu A9 2020'de istediğiniz tüm özellikler bir arada!