Abartılı Makyajı, Saçı ve Simleriyle Düğünlerin Olmazsa Olmazı: Gelinin Kız Kardeşi

Gelinin kız kardeşi hakkında söyleyecek pek fazla bir şey yok aslında, siz zaten nasıl olduklarını biliyorsunuz.
Abartılı Makyajı, Saçı ve Simleriyle Düğünlerin Olmazsa Olmazı: Gelinin Kız Kardeşi
Görsel: Youtube/DanlaBilic


gözlemleyebildiğim kadarıyla düğünde gelin kadar stresli ve tüm gözlerin üzerinde olduğu 2 numaralı kişi. evet bu kişi damattan daha çok gözleri üzerinde toplayan kişi. geline göz ucuyla bir baktıktan sonra tüm teyzelerin 2 numaralı hedefi. kendilerince oğullarına kız bakan teyzeler arası soğuk savaşın sebebi.


gelin, üzerindeki sorumluluğu ve kusurlarını örtebileceği bir şeye sahip, gelinlik. ona 2 dakika bakan herkes mest oluyor. peki ya bu kızımız öyle mi? hayır. giyeceği elbise, saçları ve makyajı inanılmaz dozunda olmalı. orada ablasını evlendirirken ışıl ışıl parlamalı ama aynı zamanda o teyzelerin gözünde olumsuz bir etki bırakmadan yapmalı bu işi. tüm misafirleri güler yüzle karşılamalı. ıslak ıslak öpen amca ve teyzelere karşı takatli olmalı. ve en önemlisi; teyzelerden gelen oğlumla dans etsene baskılarını çok seri cümlelerle bertaraf etmeli. annesinin gazıyla kendisini dansa kaldırmak isteyen yağız delikanlıları ise kırmadan - incitmeden yerlerine yollamalı.


az daha unutuyordum; bir de düğün sonunda en çok ağlayan kişi olmalı.

gözlemlediğim kadarıyla zor zanaat gelinin kız kardeşi olmak.

düğün boyunca terden boğulurcusuna oynar, düğün sonunda da ağlamaktan boğulacak moduna girer.

ablasının düğününde hayatı sorgulayandır.

en yakın arkadaşımın düğününde tanıştım gelinin kız kardeşi ile, çok fazla içmiş, hayatı sorguluyordu. öyle ki bir ara komaya girecek sandık. neyse ki en yakın arkadaşım olan damat ve ben sinirleri yıllar önce alınan insanlar olduğumuz için sakince kendisi teselli ettik, gelinin bir arkadaşı ile geceyi tamamlayabilecek kadar ayılttık. bu sayede gelin ve arkadaşları oyunlarını doyasıya yaşamışlardır.

düğün organizasyonu konusunda staj yapmaktadır.

nikah veya düğünde tüm konuklara 'hoşgeldiniz' demek zorunda olandır.

ablasının düğünü sayesinde kendini gelin arayan teyzelere gösterme şansı yakalayandır.