ABD Başkanlığına Adaylığını Koyan Kanye West'in Gerçekten Seçilme İhtimali Var mı?

ABD'li siyahi rap sanatçısı Kanye West, geçtiğimiz gün attığı bir Tweet ile başkanlığa aday olacağını duyurdu. Kısaca bir özetleyelim.
ABD Başkanlığına Adaylığını Koyan Kanye West'in Gerçekten Seçilme İhtimali Var mı?

Twitter açıklaması şu şekilde

"şimdi amerika'nın vaadini tanrı'ya güvenerek, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek gerçekleştirmeliyiz. amerika birleşik devletleri başkanlığı için adaylığımı açıklıyorum."

trump'ı başkan seçen ülkenin bu adamı başkan seçmesi mümkün değildir

trump başkan olunca, tüm ünlüler, zenginler vs. devlet işleriyle alakaları olmasa da başkan adaylığına soyundu, ciddi ciddi kampanya yaptılar. bu ilgi budalası eleman tek değil yani. tüm zenginler, bazıları geçmişinde önemli devlet görevi, ny belediye başkanlığı vs. yapmış olmalarına rağmen adaylığa yaklaşamadılar bile. starbucks ceo'su denedi, ünlü milyarder demokrat denedi, eski gop'li nya belediye başkanı denedi, yaklaşamadılar bile deli gibi para harcamalarına ve tecrübelerine rağmen. bu iş öyle kolay değil.


ha trump nasıl oldu?

trump'ı destekleyen iç/dış odaklar var, çoğu kirli parayla beslenen. adam hop diye olmadı, 20 senedir aday oluyor, siyasetle iç içe. yani şans eseri vs. olmadı, trump'ı başkan seçtiren atmosferi yaratmak için 30 yıl beklediler, tabanlarının beyinleri komplo teorileriyle yıkadılar.


kanye trump'ı deli gibi desteklemişken dört senedir, neden şimdi aday oluyorum diyor?

neden olacak, trump ile zenciler iyice karşı karşıya geldi, baktı eskiden kopardığı kadar da oy koparamayacak, oylar postayla olunca (salgın nedeniyle), öyle sandığa gitmeme diye bir durum da az olacak. yani siyahlar büyük hırsla demokratlara oy atmaya hazırlanırken, trump'ın kıçından ayrılmayan eleman açıklama yapıyor.

kabak gibi belli işte, istedikleri demokratlara gidecek zenci oylar bölünsün, trump artık üç beş ne koparabilirse zencilerin aklı bir karış yukarda olan kesiminden...


sonuç

kanye west, trump'a yardım eli olarak başkan adayı olmuştur. dünyanın şimdilik en güçlü ülkesine başkan olabilmek için insanlar tüm hayatlarını veriyor, yıllarını feda ediyor. kimse tepeden inme bir şekilde başkanlığı alamaz. kanye de bunu çok iyi biliyor. trump bile siyasetten uzakmış gibi gözükse de yıllarca partilerin içinde oldu, 30 yıldan uzun süredir siyasi demeçler hazırladı, başkanlığına ters düşen tek bir kelime etmedi.

Joe Biden

kanye denen rapper'ın tek derdi trump'ın biden'a yenileceği neredeyse kesinleştikten sonra apolitik, ergen, işin hep dalgasına bakan düşük profilli gençlerin ve hayranlarının oylarını almak. bu kitle de trump'ın aksine biden'ın kitlesi. 4 senedir trump'a destek veren, bir sürü ıvır zıvır komplo teorileriyle kafa ütüleyen egoist bir insanın başkanlığa aday olmasının tek sebebi de bu. egosunu tatmin etmek falan değil yani. çünkü 2 başkan adayından da az oy aldığında yaşayacağı ego sorununu tahmin edebilecek düzeydedir, en kötü çevresi falan diyordur ona "yapma etme evladım git flat earth society'deki gerzeklerle takıl" diye.