ABD'de İhtiyaç Sahibi İnsanlara Sarılma Hizmeti Veren Profesyonel Kucaklayıcılar

Dünyada birbirinden ilginç meslekler var. Amerika Birleşik Devletleri'nde hizmet veren profesyonel kucaklayıcılar da bunlardan biri.
ABD'de İhtiyaç Sahibi İnsanlara Sarılma Hizmeti Veren Profesyonel Kucaklayıcılar
Cuddlist

insanların ne gibi ihtiyaçları olduğuna ve diğer bazı insanların bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik geliştirdikleri mesleklere dair beni şaşırtan bir şey öğrendim dün.

amerika'da, türkçeye "profesyonel kucaklayıcı" olarak çevrilebilecek "professional cuddlist" diye bir iş alanı varmış. bu işi yapanların toplandığı web siteler var. örneğin: cuddlist.com


sarılmaya ve kucaklanmaya ihtiyacı olan insanlar, bu sitelere girip ilgili profesyonelleri inceleyebiliyor; yaş, cinsiyet, karakter ve hatta o zamana kadarki puanlarına göre bu kucaklayıcılardan birini seçip randevu ayarlıyor.

seçtikleri kişi; eve gelip sarılmak, kucaklamak, sohbet etmek, dinlemek için geliyor. süre bittikten sonra parasını alıp gidiyor. (burada seks ile alakalı bir durum yok.)

okudum ki, hayatında anne babası dahil kimse tarafından sarılmamış, birine sarılmayı çok yabancı bir duygu olarak bilen, utanan ya da uzun zamandır biriyle hiç yakınlaşmayan ama ihtiyaç duyan birçok insan var.


tanımadıkları kişileri parayla tutup sarılmak ve sohbet etmek için getiriyorlar. sarılma, kucaklama işini yapanlar da genelde bunu ikinci meslek, hatta ana meslek olarak yapıyor.

ilgili web siteleri de bu olayı "bağışıklığınızı geliştirir, özgüveninizi arttırır, anksiyetenizi azaltır" vb. sözlerle pazarlıyor.