ABD'ye Gidip Çalışarak Para Kazanmak İçin İşinize Yarayabilecek Bir Seyahat Rehberi

ABD'ye hem gitmek hem de çalışarak masraflarınızı karşılamak için özellikle verimli olan noktalar var.
ABD'ye Gidip Çalışarak Para Kazanmak İçin İşinize Yarayabilecek Bir Seyahat Rehberi
Brooklyn Köprüsü / iStock

amerika'ya gitmek ve çalışmak isteyenler ama hangi eyalete gideceği konusunda kararsız olanlar, benim gibi sırt çantasını alıp kafasına estiği yere gitmek ve eyalet eyalet gezip restaurant ve barlarda çalışıp para kazanmak isteyenler sizlere hangi eyalette hangi mevsim çalışılır, hangi ay çok para kazanılır onu belirteceğim.

miami

miami'de en yüksek turist sezonu mart ayıdır. bu ayda gerçekleşen spring break ve ultra electronic music festivalleri şehri turist yağmuruna tutar. ayrıca kuzey amerika ve avrupa'da kış mevsimi olmasından dolayı bir çok insan tatilini miami'de geçirir. bu yüzden miami'de en çok para kazanacağız aylar mart-nisan aylarıdır. en ölü sezon ise temmuz - kasım arasındaki aylardır.

new york city

nyc her yıl kalabalıktır ama aralık ayı nyc'nin patlama yaptığı aydır. bu ayda bulunan christmas bayramı (noel) ve yılbaşı hazırlığı şehir'deki insan sayısını iki katını çıkarır. restoran ve barlarda yer bulamazsınız. bu yüzden kasım ve aralık ayı nyc'de en çok para kasacağınız aydır. en kötü aylar ise ocak, şubat, mart aylarıdır.

chicago

chicago'da en kalabalık aylar haziran ve temmuz aylarıdır. çünkü bu şehirde kış mevsimi çok sert geçer. yazın ise bir çok jazz ve blues festivalleri , göl ve nehir turları nedeniyle turist akınına uğrar. yaz mevsimi chicago para kasmak için ideal aylardır. en kötü aylar ise kasım - mayıs arasındaki aylardır.

san fransisco

california'nın kuzeyinde yer alan bu şehir yılın her ayı gidilip görülür ama yaz ayları san fransisco için en kalabalık aylardır. haziran, temmuz, ağustos aylarında birçok festival vardır. bu yüzden yaz ayları bu şehirde iyi para kasabilirsiniz.

colorado

aslında bu eyalet en çok turisti yazın çeker ama kayak mevsimi olan ocak - şubat aylarında dünyanın bir çok zengini aspen şehrine gelir ve iyi para bırakır. bu yüzden para kasmak isteyenler ocak ve şubat aylarını kayak merkezinde çalışarak değerlendirebilir.

new orleans

nisan ayı bu şehirde festival zamanıdır. dünyaca ünlü jazz festivali nedeniyle şehir turist akınına uğrar. bu yüzden nisan-mayıs aylarında bu şehirde iyi para kasabilirsiniz. yaz ayları ise buraya gelmeyi aklınızdan geçirmeyin çünkü inanılmaz nem vardır.

las vegas

las vegas yılın her ayı turist çeker ama mart ve nisan ayları spring break dolayısıyla en çok turist çeken aylardır. özellikle bu aylarda iyi para kasabilirsiniz. yaz sezonu ise çok sıcak olduğundan yavaştır.

cape cod massachusetts

bu küçük şehirde her yıl haziran ve temmuz aylarında eşcinsel festivalleri olur ve bir çok ülkeden eşcinseller buraya akın eder ve inanılmaz para harcarlar. bu yüzden özellike haziran temmuz aylarında burada inanılmaz para kazanabilirsiniz.

hawai

yılın her ayı turist çeken bu tropikal ada özellikle aralık- mart aylarında en kalabalık dönemini yaşar. eğer hawai'de çalışmak istiyorsanız bu aylar para kasabileceğiniz aylar.

new jersey

atlantic city bölgesi bir çok kumarhanelerin bulunduğu ve plaj kıyısında olduğu için yaz ayları bir çok turist çeker. haziran ve eylül arasındaki aylar da burada para kazanabilirsiniz.

new england

boston, new hampshire, main, vermont özellikle son bahar ayları olan eylül - ekim aylarında turist akınına uğrar, sebebi ise renk değiştiren ormanların güzel bir manzara yaratması. doğa tutkunları bu bölgelerde para kasabilir.

kısaca hem para kazanıp hem de eğlenmek istiyorsanız bir yıllık planınız şöyle olabilir

kasım - aralık / new york city

ocak - şubat / colorado (aspen)

mart / miami

nisan - mayıs / new orleans

haziran / cape cod

temmuz / chicago

ağustos / san fransisco

eylül - ekim / new hampshire , boston, main

iyi eğlenceler ve bol kazançlar :)