Abiler Taklidiyle Tanıdığımız Aydın Doğu Demirkol'un Efsane Güldür Güldür Performansı

Yıllar önce yaptığı ''Abiler'' taklidiyle hafızalarımıza kazınan Aydın Doğu Demirkol'un Güldür Güldür programındaki efsane stand up performansı.


Aydın Doğu, bu performansıyla ''Ekşi Sözlük Hiçbir Şeyi Beğenmeme Timi''nden de geçer not almayı başardı...

15 dakkayla şişirmeyin veya yermeyin yahu. güzel ama mükemmel değil. güldüm ama sandalyeden düşmedim.

bi kere adam komik. duruşu komik, anlatışı komik. komik işte, ekşici beğenmezliği, ukalalığı yapmayın. hikayeleri de güzeldi. bence yetmez ama evet.

popülerliğe güzel bir başlangıç yaptı, umarım zirvesi güldür güldür olmaz.

ben bu adamı cemaat abisi taklidini gördüğümden beri takip ediyorum. arada sırada youtube kanalındaki videoları izleyip ''bu adam neden patlamıyor lan'' diye sorardım kendime. sonra bkm'de stand up yaptığını öğrenmiştim de rahatlamıştım.

bu gece güldür güldür'de görünce önce gerildim. ne olacak, yapabilecek mi vs. yeteneksizsiniz türkiye'de olmamıştı çünkü.

ama bu sefer işi bitirdi.

oldu bu iş.

stand up yapmak çok zor bir iş, hele ki cem yılmaz bu işin çıtasını daha da yükseltti.
bir de bu işi yapmaya talip olan kişilerin cem yılmazın mimik ve hareketlerini kopyalayarak yapması, baştan kaybetmelerine sebep oluyordu. 

doğu demirkol u maalesef bugun ilk kez izledim ve tanidim. maalesef dememin sebebi boyle bir yetenekle keske daha once karsilassaydik anlaminda. kendine münhasır bir anlatim sekli var, sana birakiyor gulmeyi, yuzu donuk, samimi, sanki yasiyor gibi anlattigi olayi.
espriler çok güzeldi hele ki iskender olayina koptum. 

yolunun acik olmasini dilerim.

dogal komik adam. youtube'taki taklitleri gayet basarili. arkadas videosunu atmadan once sakirt videosu muhabbeti gecince, "kesin harbiden abidir oglum o adam, o kadar gercekci yapilmaz diyordum", dusun. stand up gosterilerinin arasina espriye yedirerek taklit de yaparsa yurur gider.

muhteşem bir arkadaş. abi taklidi yapan kişi olduğunu görünce çok şaşırdım ama ona da baya gülüyordum. programdaki performansı ise çok iyiydi sağlam güldüm.

yolu açık olsun inşallah.

Yeri gelmişken ''Abiler'' taklidini tekrar hatırlayalım