Absürt Komedi Tarzının Efsanelerinden Olan Top Secret'tan Unutulmaz Komik Sahneler

80'li yılların en popüler komedi filmlerinden. Defalarca izlense de güldüren bir efsane Top Secret'tan unutulmaz esprileri Sözlük yazarları paylaşıyor.

Spoiler İçerir !

birçoğu ilk defa yapılmış,daha sonra standart haline gelmiştir.çekildiği yıldan(1984)itibaren 10-15 sene boyunca espriler gücünü korumuştur.nitekim daha sonra birçok film bu esprileri taklit etmiştir.ancak filmi bu süre zarfında izleyip de ''gülmedim lan ben,komik değildi'' diyen olmamıştır.varsa da yalan söylüyordur.

bilim adami: deniz suyunu tuzdan ayiran bir makina icat ettim. bunun dünya icin ne anlama geldigini biliyor musun?
nick: evet... tüm dünyanin tuz ihtiyaci giderilebilir.

--- spoiler ---
zenci bi elemanın alman askeri kılığına girmesi ve almanların bunu farketmemesi.
--- spoiler ---

martin: nick, her yolu denedim. elçiliği, alman hükümetini, konsolosu. hatta birleşmiş milletler büyükelçisi ile bile konuştum. hiç fayda etmedi, bir türlü karımı orgazma ulaştıramıyorum!

normalde insan heykelinin üzerine kuşların inip kalkması gerekirken, bir sahnede geri planda kocaman bir kuş heykelinin üstüne uçan insanlar inip kalkar. saçma tabi.

--- spoiler ---
para$utle inerlerken daha a$agida bulunan nick'i kadinin cagirmasi ve nick'in para$utle "-efendim" diyerek yukari cikmasi
--- spoiler ---

--- spoiler ---
kuru yapraklarla dolu bir mecrada yürürken atılan adımlardan dolayı hışır hışır sesler çıkar.öndeki döner ve şşşş der.sonra aynı adımlarla aynı mecrada yürümeye devam ederlerken bu sefer hışırtı çıkmaz.
--- spoiler ---

--- spoiler ---
acik arazide surunerek ilerlerken onlerine bir cift boyali gestapo cizmesi cikmasi.. yakalandigini sanip, kafasini yukari kaldirip baktiginda sadece o cizmelerin saadece orada ve manasiz bir $ekilde bulunuyor olmasi..
--- spoiler ---

vakti olan bir insanin buraya tum senaryoyu yazmasi gerekir. filmi her yeniden seyredisinizde yeni bir komiklik fark edersiniz. klasik zaz espirileri disinda ince dusunulmus o kadar cok kare vardir ki zaten herbirini aklinizda tumaniz da mumkun degildir.

--- spoiler ---
hapisten kacmak icin doktor cay kasigi ile tunel kazmaktadir. val kilmer tunele bakar 2 seritli isiklandirmali bir tunel gorur.
--- spoiler ---

--- spoiler ---
alman subay telefonda yaralıyı sorar: durumunda bir değişiklik olursa bana haber verin.
telefonu kapatıp nick'e döner: ölmüş.
--- spoiler ---