Acayip Karakterleriyle İnanılmaz Diyaloglara Sahip Çizgi Film Adventure Time'dan Enfes Detaylar

Acayip Karakterleriyle İnanılmaz Diyaloglara Sahip Çizgi Film Adventure Time'dan Enfes Detaylar

tek kelimeyle muhteşemcizgi dizi.

konusu dünyada kalan tek insan finn ve istediği gibi esneyip büyüyebilen köpek jake'in maceralarıdır. ikili kocaman bir ağaç evde yaşar. her gün maceradan maceraya koşarlar ve sürekli kaçırılan prensesleri kurtararırlar. ama genellikle işler bu kadar basit yürümez ve olaylar garipleşir. zaten çocuklara uygun değil denmesinin sebebi de bu garip olaylar ve diyaloglarda aralara serpiştirilmiş yetişkin sakalaridir.

her yanından mükemmellik, ayrı bir komiklik, ayrı eğlenceler akan çizgifilmdir.
efendim şarkıları ayrı güzeldir, hikayeleri ayrı. karakterlerin çeşitliliğine ve tüm çizgifilme akmış olan hayal gücü boyutuna herşeyine bayılıyorum.

jake'in osuruğu ve bebek finn'in dansı en mükemmel anlarındandır.


bu animasyonun en sevdiğim yanı küçük ayrıntıları. konuyu, subliminali falan geçtim onlar zaten üst düzey. mesela son izlediğim bölümde fin ve jake mega kurbağayı arıyorlar. yollarını kaybetmemek için çamur balıklarının verdiği lolipopları yere atıyorlar*. lolipoplar bitiyor. jake'in elinde poşet kalıyor. 

jake poşeti katlıyor cebine koyuyor. ben mi manyağım bilmiyorum ama acayip gülüyorum bu tür şeylere. ilgili sahne 3:58'den itibaren

bu arada subliminal demişken 3:40


uyku sahneleri enteresan olan çizgifilm. gerçi enteresan olmayan bir şeyi mi var diyebilirsiniz ama bence adventure time'daki en gerçekçi sahneler uyku anları. karakterlerin uyudukları bölümleri ayrı bir seviyorum, izlemek uykumu getiriyor.

ilk görselimiz finn ve içliğine ait - şu şekilde uyuyan bir çizgifilm karakterini ilk defa görüyorum ki bence en rahat uyku pozisyonu olabilir.


yine finn'in şu pozisyonu sağı solu paralize olmuş şekilde uyananlara tanıdık gelecektir.


jake nispeten normalmiş gerçi


kamusal alanda piremses çizgisini asla bozmasa da içinde asi bir kız yatan princess bubblegum


parti görl lumpy space princess.
buna bir şey demiyorum <3 ajskd


şimdilik piremses gibi uyuyan tek prenses flame princess


bulabildiklerim bu kadardı. sanki izlerken görüp de internette bulamadığım uyku sahneleri de vardı gibi ama öncelikle düzenli izlerken 4. sezondan sonrasını takip edemediğimden kaçırdığım ilginçlikler, henüz bilmediğim karakterler vardır mutlaka. ayrıca uykusuzluktan şu hale geldim, izninizle artık gidip finn'in ilk görseldeki pozisyonunda yastığımla bütünleşip uyuyayım.

kapanış müziği de ayrı güzel.