Ahmet Kural'ın Haksız Yere Linç Edildiğini Düşünenlerin Hatırlaması Gerekenler

Sıla, dün Ahmet Kural'ı kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etti. Bu olay üzerine Ahmet Kural, sosyal medyada büyük tepki çekti ancak Ahmet Kural'a yargısız infaz yapıldığını belirtenlerin sayıları da az değil. Peki gerçekten Ahmet Kural, haksız yere mi linç ediliyor?
Ahmet Kural'ın Haksız Yere Linç Edildiğini Düşünenlerin Hatırlaması Gerekenler


çok güzel bir laf vardır; "ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz" diye. adamın ilk vukuatı değil ki bu. biraz zamanı geriye saralım, tarih 22 aralık 2014

ahmet kural, ekşi sözlük yazarı mademoiselle ile, ki kendisinin zilan duru olduğu söylenmişti, bir olay yaşıyor. yazar, olayı sözlük'e taşıyor hatta gazetelere dahi konu oluyor. söz konusu yazıda şöyle bir kısım var: 

"tebessüm edip 'peki, bul' dedim. ben gülünce iyice çıldırıp üzerime su falan attı, araya birileri girmese 'dövücik'miş kendisi. 'aman gözünü sevim cevap verme, alkollü zaten görmüyon mu?' denilince mekandan çıktık, yoksa pek susulası bi olay değildi." 

bakın araya birileri girmese arkadaş dövecek yani. bu olay tabii ekşi sözlük yazarının olayı abartması, ünlü olmaya ve ilgi çekmeye çalışmasına bağlanıyor ve bu arkadaş bir şekilde aklanıyor toplum nezdinde.


şimdi tarihi biraz daha geri alıyoruz. tarih 12 eylül 2014

ahmet kural isimli vatandaş bir eğlence kulübünde, bir dönem flört etmiş olduğu naz çekem'in parmağını kırıyor. haber linkini de şöyle bırakalım. bu olayın da yine üstünde durulmadı tabii, ne olacak yani altı üstü parmak kırmış. kafasını falan kırsaydı kadının belki üstünde durulurdu!


bu arkadaşla ilgili son olarak da bugün haberlerde denk geldiğim, milliyet yazarı ali eyüpoğlu'nun görüşlerini kopyalayayım

"bu ilişkinin bitme sebeplerinden birinin şiddet olduğu zaten söyleniyordu. ahmet kural'ın sağlam kafayla bunu yapacağını düşünmüyorum. ahmet kural, daha önceki ilişkisinde de 'şiddet' iddialarıyla gündeme gelmişti. dizideki rol arkadaşıyla ilişkisi olaylıydı. 15-20 günde bir karakolluk oluyorlardı, depresif bir ilişkileri vardı. neredeyse birbirlerini dövüyorlardı. sanıyorum bu kez de benzer bir şey oldu". isteyen ve ya inanmayan linke de tıklayıp okuyabilir.


bütün bunlardan anlaşılıyor ki bu "adam" şiddet konusunda sabıkalı

ve bu konuda sabıkalı birine tepki gösterenlere küfür eden bir güruh var. bu güruhun en önemli argümanları da "olayı gördünüz mü?, ahmet kuralı dinlediniz mi?, belki de sıla yalan söylüyor, darp ve cebir izi fazla yok" tarzında, daha önce bu konuda sabıkası olan bir insanı asla temize çıkaramayacak söylemler. olaya karışan kişinin ismi daha önce hiç bir şekilde bu tarz olaylara karışmamış olur anlarım ama ahmet kural'ın geçmişi sabıkalı. bunu bile bile bu 'adama' tepki gösterenlere küfür edenler, sıla'ya kezban falan diyenler var. neymiş, alt tarafı kolunu tutmuş. daha önce parmağını kırdığı kişinin de parmağını tutmak istemişti, sözlük yazarını da mekandan uğurlarken arkasından su dökecekti de o ara eli kayıverdi üstüne atmış bulundu, dizideki rol arkadaşıyla da yanlışlıkla 15-20 defa karakolluk oldu. hepsi çok mantıklı. ve ahmet kural öyle muhteşem bir insan ki tüm lobiler onu bitirmeye çalışıyor. sirk tadında ülkede yapılan sirk tadında yorumlar.


son olarak, bir grup da diğer ünlülerin bir anda sıla'nın yanında olmasını garipsemiş

ünlülerin hepsi birbirini tanır. emin olun ahmet kural'ın ne mal olduğunu da ve böyle bir şey yapabileceğini de biliyorlardır. hatta daha olay haberlere düşmeden ne olup bittiğini bir çoğu duymuştur, iletişimin bu kadar hızlı olduğu bir çağda aksini düşünmek de saçmalık olur zaten. o yüzden boşuna "aaa bir çok ünlü nasıl hemen sıla'nın yanında yer alabilir, belki ahmet kural masumdur" diyerek şaşırmayın. zira ünlülerin çoğu, olayın iç yüzüyle ilgili bir çok şeyden haberdardır.

lafı fazla uzatmanın gereği yok

dediğim gibi ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. ahmet kural'ın geçmişinde bu tarz olaylar var, ki zaten sıla ile ayrıldıklarında da şiddet gösterdiği iddia edilmişti. bu yüzden gösterilen tepkiler gayet normal. asıl anormal olan, tepki gösterenlere küfürler edip kendisini rezil edenler. ve maalesef bu şahısların sayısı da gitgide artıyor.

Korunaklı Dünyasında Kimselerin Bilmediği Travmaları Olan Bir Adam: Tarkan