Akasya Durağı Dizisi Hakkında Trivia Tadında Eğlenceli Bilgiler

2008-2012 yılları arasında yayınlanan komedi dizisi Akasya Durağı ile ilgili size küçük bir nostalji yaşatacak bilgiler.
Akasya Durağı Dizisi Hakkında Trivia Tadında Eğlenceli Bilgiler

- akasya durağı'nın ilk bölümlerinde nuri abi, ramazan abi'ye (çiçek taksi) pay respects bazında "taksiciliği sizden öğrendik, büyüğümüzsünüz vs." kelamları etmektedir. yine çiçek taksi dizisinde son bölümlere doğru ölmüş olan kazım abi ise başka bir isimle nuri abi'nin ortağı olarak durağın başına geçmektedir.


- osman aga'nın kızı dilek, dizi boyunca türki cumhuriyetli çocuk, obayama ve alp kırşan ile olan yaşanmışlıklarından sonra hayri (nam-ı diğer fadıl fıdıllıoğlu'nun yaşlanmış ve kel hali) ile evlenmektedir. bizim gibi çekici olmayan erkeklere bir ümit ışığı olmuştur bu.


- yine akasya durağı'nın sonlara doğru olan bölümlerinde -ki tahminimce ara verdikten sonraki bölümlere denk gelir- sinan'ın kaynanası (evin esen -vefat etti-), seyit'in eşi gibi ana karakterler oyuncu değişikliğine uğramıştır.


- dizi başta "şöför nebahat" teması üzerine kurulmuştur. melek baysal bu ilk bölümlerde hem kel, hem fodul; hem işe ihtiyacı olan ama durakta ona buna nasihat etmekten de geri kalmayan ukala şöfer abla rolünde oynamış ancak kendisinin diziden ayrılması ile jenerik müziğindeki "melahat ablaaaa" kısmı da değiştirilmiştir. şöför melahat teması "abandoned plot layn" olarak geçmişteki yerini almıştır.


- yine ara verdikten sonraki yeni çekimlerde safiye'nin, usman üzerine zengin koca arama çabası içine girmesi gibi karakter özelliklerinin dışında olan temalara da yer verilmiş, karakter arkları yara almıştır.


- sabahları tv2'de akasya durağı'nın tekrarları yer almakta olup, evden çalışılan günlerde şugar şugar izlenmektedir.