Akşamdan Kalmalığı Hızlı Şekilde Atlatmanın İşe Yarar Bir Yöntemi

Akşamdan kalma (hangover) iseniz ve baş ağrısı çekiyorsanız bunu hızlı şekilde atlatmanın tercih edilen yöntemlerinden birini okumak faydalı olacaktır.
Akşamdan Kalmalığı Hızlı Şekilde Atlatmanın İşe Yarar Bir Yöntemi
iStock

gece eğlenmeye gittik ve yüksek miktarda alkol aldık. sabah neyle karşılaşacağımızı az çok biliyoruz. bulantı, baş ağrısı ve birçok rahatsız edici şey. alkol, vücutta su kaybına neden olur ve bu su kaybı dolaşım bozukluğuyla birleşip bu tür sorunlar yaşamamıza neden olur.

birçok kişi farklı çözümler biliyordur mutlaka ama ben kendi bildiğimi size anlatacağım. bir sabah uyandınız, dünden kalmışsınız... en etkili çözüm su açığını kapatmaktır. peki bunu nasıl yapacaksınız? tabii ki gidip bir serum taktıracaksınız (bu da yanlış değil ha) ve hop, kendinize geldiniz.

şaka şaka. ilk önce bir market bulacaksınız ve iki şişe powerade alacaksınız... evet yanlış duymadınız, powerade.


bu ürün bir sporcu içeceğidir ve içeriği osmallite: 286 +/- 5 mosml/kg sudan oluşur. elektrolit miktarı olarak da (100 ml için): sodyum: 50,0 mg, potasyum: 12,5 mg, kalsiyum: 1,3 mg, magnezyum: 0,6 mg elementlerini bulundurur.

kısacası bir çeşit izotonik sıvıdır ve mideden hızlı bir şekilde emilir. bu da demek oluyor ki kolunuzdan serum takmış gibi oluyorsunuz. bir de bakmışsınız akşamdan sadece güzel anılarınız kalmış.

şimdiden geçmiş olsun dileklerimle.

ekleme: söylemim iki şişe fakat bu durum aldığınız alkol miktarına ve bireysel faklılıklara göre değişebilir.

not: kafein içeren sporcu içeceklerini bu durumdan ayrı tutmak gerekir.

kaynak, kaynak 2