ALF'in Ani Bir Finalle Bitmesine Neden Olan Set Gerginlikleri

1986-1990 yılları arasında yayınlanan ABD yapımı komedi dizisi ALF'in setinde yaşanan gerginlikler sebebiyle dizi erken bitirilmiş.
ALF'in Ani Bir Finalle Bitmesine Neden Olan Set Gerginlikleri

biz zamanında müşfik kenter'in o hınzır sesi eşliğinde alf'e gülerek muhteşem zamanlar yaşarken meğerse bunun çekim setinde fırtınalar kopuyormuş; oyuncular birbirinden nefret ediyor ve birbirini görmeye katlanamıyormuş, büyük kavgalar, karşılıklı küfürleşmeler havada uçuşuyormuş.

bu konuyla ilgili çeşitli makaleler zaten internetin her yerinde mevcut olduğu için link vermedim kısa bir aramayla ulaşabilirsiniz bu konuya.

bu gerginliklerin temel sebebi ise alf'in yaratıcısı ve yapımcısının alf karakterine karşı aşırı korumacı tavrı ve oyuncuları önemsememesiymiş.


reytingler düştükçe bu gerginlik tavan yapmış, hatta öyle bir noktaya gelmiş ki ailenin babası willie tanner'i oynayan max wright son sahnenin çekiminden sonra hiçkimseye tek kelime etmeden stüdyoyu terketmiş ve bir daha hiçbir şekilde iletişim kurmamış.

ki bana göre willie tanner karakteri dizinin asıl yıldızıdır. alf'ten bile daha önemlidir. ona bu kadar haksızlık yapılması hoş olmamış hakikaten.


bu gerginlikler ve düşen reytingler yüzünden bütün oyuncular ayrılınca ani bir finalle diziyi sonlandırmışlar (bunu türkiye'de yayınlamadılar hiçbir zaman). hatta dizi devam ederse tamamen yeni oyuncularla alf'in 51. bölge'de yaşamaya başladığı bir hikayeyi çekeceklermiş ki yalan olmuş sonradan.

o yüzden alf dizisinin finali çok depresiftir, gezegenine dönmeye çalışan alf hükümet yetkilileri tarafından yakalanır ve dizi orada biter.


bir kuşağın mensuplarınca bu kadar sevilen ve efsane olan bir dizinin arka planındaki trajik olaylar şaşırtıcı gerçekten de.

umarım yeniden çekicez ayağına bir gün bunu da rezil etmezler, hem müşfik kenter de vefat etti zaten, olmaz o iş.

işte alf'in depresif final bölümü

Diğerlerine Kıyasla Türklerin İngilizce Konusundaki Endişesi Yersiz mi?