Alice Harikalar Diyarında Çizgi Filmindeki Fark Edilmeyen Uyuşturucu Sahneleri

Çocukluğumuzun bir dönemi Alice Harikalar Diyarında izleyerek geçmiştir fakat böyle alt metinler olacağını nereden bilebilirdik ki...

bazı sahnelerinde uyuşturucu maddeler kullanılmış çizgi filmdir. örneğin:

Kokain

Alice'in bu sahnede Koka bitkisinin yapraklarından elde edilen ve uyuşturucu/uyarıcı etkileri bulunan bir madde olan kokain kullandığı düşünülüyor.


Magic Mushroom

İçinde uyuşturucu maddeler bulunan sihirli mantarlar, çeşitli halusinojenik etkilere sahiptirler. Yani kullanıldıklarında bilincin değişmesine, his ve düşünce boyutunun daha geniş bir boyuta ulaşmasına neden olurlar. Alice'in gördüğü yerlerin acayipliğini düşünürsek Magic Mushroom fikri bize pek uzak gelmiyor.


MDMA

Extacy'nin ana maddelerinden biri olan ve daha çok mutluluk hissi vermesiyle bilinen MDMA de Alice'in kullandığı düşünülen uyuşturuculardan biri.


LSD

Dünyanın en güçlü halüsinasyon gördüren maddelerinden biri olan LSD, Alice'in yaşantısına çok da uzak olan bir madde değil gibi.


Marijuana


Kristal Meth


Speed

Kokainin ucuz versiyonu olan Speed, gözleri fal taşı gibi açması ve insanda sürekli yerinde duramama hissi yaratmasıyla biliniyor. Alice Harikalar Diyarında'daki tavşan arkadaşımız da tam bu tanıma uygun.


Nikotin


Nitröz Oksit

Özellikle dişçilerin kullandığı bir gaz olan Nitröz Oksit, güldürmesiyle biliniyor.


Afyon