Amazon Prime Video'nun "Netflix'te de Olsa" Dedirten Güzel Özellikleri

7,90 liralık cezbedici bir fiyatla Türkiye'ye giriş yapan Amazon Prime Video'nun, Netflix'te olmayan bazı güzel özellikleri var.
Amazon Prime Video'nun "Netflix'te de Olsa" Dedirten Güzel Özellikleri

amazon prime video'da bir şeyi indirirken sana 4 farklı görüntü kalitesi ve o kalitelerin yanlarında da telefonunda kaplayacağı yeri sorarken üstte küçük bir şekilde de telefonundaki boşluğu sana söylüyor. diyor ki sende 13,2 gb yer var, ona göre kalite seç.


ayrıca her filmin imdb puanını yazması da çok güzel. netflix'te çıkıp bakıyoruz. bunlar hep kolaylık, bunlar hep kullanışlılık. (evet, imdb'nin sahibi amazon ama netflix yine de gösterebilir.)


filmde veya dizide de ekrana veya mouse'a dokunduğunuzda o sahnedeki oyuncuları sol tarafta tanıtması, sahnedeki müzikleri listelemesi çok iyi. yine netflix ile kıyaslarsak tam olarak yaşadığım şeyi söyleyeyim; mesela dark izliyorum, güzel bir kadın gördüm ya da tanıdık bir yüz gördüm, "kim lan bu" veya "bu adam hangi dizideydi" dedim ve bakacağım, durdurup google'a giriyorum veya imdb'nin uygulamasına giriyorum. dark 2. sezon 4. bölüme geliyorum, oradaki oyuncular listesinden onu buluyorum, o oyuncunun sayfası açılıyor ve oradan daha önce rol aldığı yapımları buluyorum. 


amazon prime video'da ise "başroldeki çocuk, sessiz bir yer'deki adam mı lan" deyip mouse'u sola kaydırdım, adam çıktı ve üstüne tıkladım, sağda adamın diper yapımları çıktı sessiz bir yer yazıyor. bitti. bak, hala dizi penceresindeyim, dizi devam ediyor.