Amerika'da İki Ergenin Kavgasını Mevlana Edasıyla Ayırarak Efsane Olan Adam

Facebook'ta şu ana kadar 25 milyon kez izlenen videoda 2 kişi kavga ederken bir anda ufuktan yaşca daha büyük bir adam beliriyor ve sonrasında olaylar gelişiyor.


özetle:

[kalabalığa] siz cep telefonu ile kaydedenler, gerçek korkak sizsiniz. bunu da kaydedin.

[kavga edenlere] bakın, nasıl gülüyorlar. siz mutsuzsunuz ve onlar bundan zevk alıyorlar. arkadaşım dediğin adama bak, sen kavga ederken delirmesi gerekirken gülmekten ölüyor.

bu arada çocuklardan bir tanesi, diğerinin gelip ona dokunduğunu ve kavganın nasıl başladığını anlamadığını söylüyor.

[kavga edenlere] kendini savunuyorsun ama ne için kavga ettiğini bilmiyorsun bile. sen şeytana uydun kardeşim, etrafına bak ve kimin seni yanlışa yönlendirdiğini bul.

[kalabalığa] kaç yaşına gelmişsiniz, neredeyse yetişkin olacaksınız, buna uygun davranın. bu şekilde bir yere varamazsınız.

[kavga edenlere] hala gülüyorlar. siz üzgünken gülen hiç kimse sizin arkadaşınız değildir. caddenin ortasında bunun bir oyun olduğunu düşünüyorsunuz ama değil, bu gerçek. sizin ailenizi tanıyorum, annen baban buralara gelmek için çok çabaladı, onları mahcup etme. şimdi el sıkışın, siz el sıkışmadan buradan ayrılmayacağım. bak, hala gülüyorlar, onlar sizin düşman olmanızı istiyorlar.

bu arada etraftaki çocuklar salakça gülmeye devam eder ve adama çirkin derler.

yunus emre gibi adam.

come, let us all be friends for once,
let us make life easy on us,
let us be lovers and loved ones,
the earth shall be left to no one.

dörtlüğünü okuyacak gibi oldu bi ara.