Amerikalıların Gerçek "Black Widow" Dediği Ünlü Seri Katil: Belle Gunness

20. yüzyıl başlarında Amerika'da resmi kayıtlara göre 10 yıl içinde 20'den fazla, resmi olmayan iddialara göre ise 100'den fazla kişiyi öldüren ve Amerikalıların gerçek "Black Widow" (Kara Dul) dediği Belle Gunness'in hikayesi.
Amerikalıların Gerçek "Black Widow" Dediği Ünlü Seri Katil: Belle Gunness

20. yüzyılın başında indiana'da bir çiftlikte yaşayan ve 3'ü kendi çocuğu, 14 kişinin ölümünden sorumlu kadın seri katildir belle gunness (1859-?).  amerika'ya esasen norveç'ten gelen bir göçmen olup, 3 çocuğu dışındaki kurbanlarını öldürme motivasyonu, gözünü bürümüş para hırsıdır. 


şöyle bir sistem geliştirmiştir bu teyzemiz; ilk önce gazeteye yalnızlık çeken norveçli bir göçmen olduğu ve evlenmek için -tercihen norveçli- bir koca adayı aradığına dair bir ilan verir. daha sonra parasıyla beraber gelen ilk norveçli ile evlenir. zaten yeterince yalnızlık çekmiş ve kendine norveçli çekici bir eş bulmuş olduğuna fazlasıyla memnun olan "müstakbel merhum", parasını seve seve teyzemize teslim eder. 


fazla şüphe çekmemek için biraz zaman geçmesini bekleyen belle gunness, zamanın geldiğine kanaat getirdiğinde, şanssız ve olan biten hakkında hiçbir fikri olmayan kocasını büyükbaş hayvanlarda kullanılan bir parazit ilacı ile zehirler, daha sonra da ahırda bir yere gömer... sonunda merhum eş(ler)in paraları kendine kalır. 

Belle Gunness'in çiftliği

1908 yılında son eşini ve çocuklarını da öldürdükten sonra çiftlikte bir yangın çıkar. yangından sonra yapılan araştırmada 3 çocuk, 1 adam ve 1 -kadın olduğu sanılan- kişinin yanı sıra, ahırın altında gömülü bir torbadan çıkan 11 erkeğin daha kalıntıları bulunur. işin ilginç yanı sadece ve sadece kadın olduğu sanılan kişinin kafatası eksiktir/bulunamamıştır. 

zaten halk arasındaki yaygın kanı, yeterince para biriktirdiğine ve kocalarının teker teker ölmesi nedeniyle fazlasıyla şüphe çektiğine inanan belle gunness'in çiftliği ateşe verip, paraları ile birlikte ortadan kaybolduğudur.

Polislerle Dalga Geçe Geçe Yıllarca Cinayet İşleyen Seri Katil: Dennis Rader

Yerli Mindhunter Çekilse Epey Malzeme Verecek Olan Ünlü Türk Seri Katiller