Ankara Çıkışındaki Otoyolların Birbirinden Farklı Tehlike Seviyeleri

Ankara'nın farklı şehirlere yol veren otoyollarında nasıl hareket edebileceğinize dair tavsiye veren bir yazı.
Ankara Çıkışındaki Otoyolların Birbirinden Farklı Tehlike Seviyeleri

ankara'nın diğer şehirlere çıkış yaparken kullandığımız yollardan en dikkat edilmesi gereken yol parasız istanbul yoludur. eğer bu yolu kullanacaksanız ankara çevre yolundan kızılcahamam'a kadar doğru dürüst dönel kavşak yoktur. bu yüzden özellikle kazan saray kesimlerinde kuralsız anayola çıkışlar görebilir pisi pisine ağır bir kazaya kurban gidersiniz. sürekli de yanlış dönüş yapanlardan dolayı kazalar olmaktadır bu yolda. o yüzden bu yolda giderken kesinlikle hız sınırının bayağı altında gidiniz.


eğer çankırı kastamonu yolunu kullanacaksanız kalecik'in iki kavşağına da çok dikkat ediniz. kazasız günü yok neredeyse. zaten oradan geçerken kavşağın bozuk kaldırımlarından bozuk tabelalarından anlarsınız nasıl kazalar olduğunu.


eğer samsun kırıkkale istikametine gidecekseniz en çok kaza olan bölge ortaköy mevkii sage kavşağı mevkii ve elmadağ çaykur kavşağından aşağı inişlerde oldukça düşürün hızınızı ve takip mesafesini iki katına çıkarın. yollar eski olduğu için asfaltın özelliği çok düşüktür ve lastiğin yol tutuş özelliği sıfıra iniyor o bölgelerde.


eskişehir yolu ise bu kapsamda en güvenli yol şu an için. dikkat etmeniz gereken yer turkuaz bölgesinde kamyon tır kantarından çıkan kamyonlara dikkat etmek. yola katılım yolu olmadığı için direkt kantardan yola çıkıyorlar.