Apple'ın Yeni Kulaklığını Test Eden Birinin Anlatımıyla: AirPods Pro

Apple'ın, Türkiye'de 1899 TL'den satışa çıkacak olan yeni kablosuz kulaklığı AirPods Pro, nihayet bir Ekşi Sözlük yazarının eline geçmiş ve yazar, bu yeni kulaklığı test etmiş.
Apple'ın Yeni Kulaklığını Test Eden Birinin Anlatımıyla: AirPods Pro

airpods pro'yu bugün edindim. ilk izlenimim oldukça olumlu. iphone 11 ile test ettim. ses kalitesinde bass'lar oldukça artmış ve noise cancellation (gürültü giderici) çok iyi olmuş. airplane kabin sesi demosunu açtım ve ses neredeyse tamamen yok oldu. uçakta giderken büyük kulaklıklar takmaya son. gelen mesajı okuması da çok iyi, türkçe de destekliyor fakat keşke email, whatsapp veya messenger'dan mesajları da okusa. bunu pixel 4 telefonumla birlikte kullandığım galaxy buds yapıyor.


bu arada normalde kulak içi kulaklığı hiç sevmem. uzun süre kulağının içinde basınç yapan aletler sonuçta. bence kulağın içi hava alması lazım fakat bu, o kadar rahatsız edici değil. ayrıca kulak tıpalarını komple çıkarıp da kullanabilirsiniz. ben denedim, eski airpods gibi oldu. hem kulağımın içi hava alıyor, hem de kulağımdan hiç düşmüyor. belki o şekilde kullanırım çünkü müzikten çok podcast veya sesli kitaplar dinliyorum.


airpods pro, android telefonlarla da çalışıyor, hatta dolaylı yoldan noise cancellation özelliği de çalışıyor. şöyle ki iphone'dan en son kulaklığı noise cancellation aktif iken bağlantıyı keserseniz android telefonda noise cancellation özelliği aktif olmaya devam ediyor. hatta android telefondaki bağlantıyı kesip tekrar bağlasanız dahi aktif olmaya devam ediyor.
android telefonlarda mesaj geldiğinde doğal olarak mesajınızı okumuyor ancak yine de android telefonlarda müziği durdurup çalıştırmak, önceki ya da sonraki şarkıya geçmek veya telefona cevap vermek için kullanabiliyoruz.

çekim mesafesini de test ettim; bir önceki kulaklık ile aynı, bir gelişme yok maalesef.

önceki airpods belki de apple'ın en iyi cihazıydı, bu ise üstüne çok şey kattığı cihaz olmuş. ana telefonu android olan biri olarak tebrikler apple.

Yeni Bir Kulaklığı Test Ederken Dinlenebilecek Verimli Şarkılar