Aradan Fazla Bir Zaman Geçmeden Tekrar Çocuk Doğurmak Sakıncalı mı?

"Kardeşlerin yaşları birbirine yakın olsun ki, yalnız kalmadan birlikte olabilsinler" şeklindeki düşünceye bir son vermeniz gerekebilir.
Aradan Fazla Bir Zaman Geçmeden Tekrar Çocuk Doğurmak Sakıncalı mı?
iStock

çocukları art arda doğurmanın hem anneye hem de özellikle 2. ve 3. çocuklara büyük zararı olabileceğini iddia edenler var. "yaşları yakın olsun, oynasınlar" vs. denilerek doğuruluyor ama iddialara göre olan şey şu:

anne çocuğa resmen canından can katıyor. birçok mineral, aminoasit vs. eğer annenin kanında yeterli değilse (ki çoğu zaman yeterli değil), resmen anne resmen vücudundan, yani kemiklerinden, organlarından çalıp, çocuğa veriyor. şimdi ilk çocukta bir sorun yok, çünkü annede her şey bol bol var. ama anne kendini toparlamadan, o rezervleri yeniden doldurmadan ikinci çocuk gelirse, o zaman vücut bir seçim yapmak zorunda kalıyor: ya anne çok güçsüz bir durumda kalacak (ölüm tehlikesi aşaması yani), ya da çocukta biraz malzeme eksikliği olacak. doğa elbette anneyi öldürmeyi seçmiyor, çocuğu yarım yamalak yapmayı seçiyor. yani cem yılmaz çıkıp "peki ya bu çocuk olmuş mu?" dediğinde aslında haklı olabilir.

eğer anne 2. ve sonraki çocukları art arda yapar, bu arada yeterince sebze, çeşitli protein (organ eti dahil), mineral vs. almazsa o çocuklarda malzeme eksikliği olabilir. demedi demeyin :)

ben iddia etmiyorum, kaynaktan duyduğumu söylüyorum.

kaynak: deep nutrition kitabı. aşağıda detayları var. kitabı dinlediğim için hangi sayfası, kaçıncı chapter vs. hatırlamıyorum ama kadın bunları söyledi, merak eden alır kitabı bakar.

http://drcate.com/…our-genes-need-traditional-food/

Hamilelikte 6. Aydan İtibaren Yaşananlar ve Vücuttaki Değişimler

Dişinin, Önceki Partnerlerinden Aldığı Genetik Bilgiyi Bebeğine Aktardığı İddiası Doğru mu?