Araştırma Görevlisi Olunca Neden Otomatik Olarak Dağcı Ayakkabısı Giyiliyor?

Ekşi Sözlük'te bugüne kadar yapılmış en iyi tespitlerden birisi hiç şüphesiz ''araştırma görevlisi olunca dağcı ayakkabısı giymek''ti. Bu tespitten sonra bazı Sözlük yazarları da konuya gayet ciddiyetle cevap vermişler. Neden dağcı ayakkabısı tercih ediliyormuş bir bakalım...
Araştırma Görevlisi Olunca Neden Otomatik Olarak Dağcı Ayakkabısı Giyiliyor?
iStock.com

nedenini anlamak çok da zor değildir.

araştırma görevlisi demek, eli henüz para görmüş yeni mezun demektir. para da öyle çok matah bir para değildir ama "almışken" felsefesini kısmen uygulamanıza izin verir. kışlık bot alsanız, yazın sıkıntı çekersiniz. yazlık ayakkabı alsanız kışın sıkıntı çekersiniz. 

abiye ayakkabı alsanız, bir anda gardırobunuzu değiştirmek zorunda kalacağınız için pahalıya patlar. hem spor ayakkabı olacak hem her mevsim olacak hem spor giyinmenize uygun olacak hem de trekking vs hafta sonu kaçışlarına uygun olacak. eh, işte 10 fonksiyonu yerine getirdiği için elde de para var, artık öğrencilikteki gibi değilsiniz, bastırıp parayı alıyorsunuz en iyisinden bir dağcı ayakkabısı.

işe git, uyumlu. oradan çıkınca bara git cool. oradan çıkınca eve git, çıkarmadan yat, terletmez. hafta sonu atla trekking'e git, şukela.

ben dağcılık ayakkabısı giymeyen araştırma görevlisine iyi gözle bakmam.