Arkadaşlık Uygulamasıyla Tuhaf Bir İlk Buluşma Yaşayan Kadının Eğlenceli Anısı

İlk buluşmalar genelde biraz gariptir ancak online arkadaşlık uygulamalarından tanışmalar biraz daha sürprizli olabiliyor. İşte bir Ekşi Sözlük yazarının hikayesi.
Arkadaşlık Uygulamasıyla Tuhaf Bir İlk Buluşma Yaşayan Kadının Eğlenceli Anısı
Görsel: Black Mirror - Hang the DJ

bana hayatımın en komik ilk buluşmalarından birini yaşatmış online dating uygulamasında şöyle bir şey var: karşı tarafla uyum yüzdeni veriyor. benim eşleştiğim çocukla uyum oranım yüzde 95. yani saçma biliyorum ama adamla mantıken ruh eşi falan olmamız lazım. neyse, biraz sohbetin ardından baktım çocuk gayet efendi ve tatlı; bir kahve içelim dedik. 

karşılıklı oturduk, laf lafı açıyor. havadan suda başlayan sohbet, sanattan politikadan devam etti. ben biraz şaşkınım, gerçekten de çok uyumlu gibiyiz çocukla. sonra benim aklıma bir anda dünyanın en klişe sorusu geldi: “son zamanlarda ne izledin ne tavsiye edersin?” çocuk, kısa bir an düşündü ve şu cevabı verdi: “diriliş”. bir an inanamadım, “neden” diye sordum. dedi ki: “tarihi hikaye, aksiyon var, oyuncular iyi” vs.

evet, yüzde 95 uyumlu olduğum adam bana “diriliş”’i izlememi tavsiye etti. tabi kısa bir an sessizlik oldu. ben bir su içtim, ne yapacağımı bilemedim. kafamda filmler uçuşuyor. netflix, hbo, iran sinemasından kısa sahneler görüyorum. içimden bir ses “sende sorun var, çocukla yüzde 95 uyumlusun, sen de diriliş izle” diyor. kendimden şüphe etmeye başladım.

neyse, sohbet devam etti. ama çocuğun hareketleri de bana batmaya başladı. şaka yollu ölçüyorum çocuğu; “tespihin var mı” diyorum mesela. çocuk, “ne alaka” gibisinden bakıyor. durduk yere soruyorum: “hesabı kim ödeyecek, erkek mi öder sence?” diyorum. çocuk “kalkıyor muyuz?” diyor. işler iyice karıştı. diriliş beni bitirdi. acaba buraya doblo’yla mı geldi? nargile cafeden arkadaşlarıyla mı bulaşacak? ortak facebook hesabı mı açacağız vs.

bütün iç ızdırabım toplam 1 dk falan sürdü. çocuk bana baktı, dedi ki: “ingilizcesi aklıma gelmedi o an, the revenant: diriliş. oscar ödüllü film, dicaprio oynuyor...”

bir anda toparladım, kendime geldim, çocuk benim az önce neler yaşadığımı anladı ama çaktırmadı; çok kibardı, sakindi. doblo'su yoktu, nargile sevmezdi. sonuç: yüzde 95 uyum :)

İnternetten Tanışılan Kişilerle İlginç İlk Buluşma Hikayeleri

Çok Daha İyi Bir Seks Performansı İçin Erkeklere Öneriler