Arkadaşlıkları Sonsuza Kadar Bitiren Ultra Yaralayıcı Oyunlar

Arkadaşlarımızın gerçek yüzlerini görmemizi sağlayan, günlük hayatta mutlaka en az bir kere tecrübe ettiğimiz bazı oyunlar vardır ki içinde nice kıskançlıklar, gıybetler döner, şaşırırız. Sözlük yazarları bu fesat oyunları anlatıyor.


şişe çevirmece


simit

kimilerinin simit, bizim ise zıldır zımba dediğimiz oyun. oyun dedigime bakmayın, derbi macinda yanlis takımın tribününe girdiginizi farzedin, ne demek istediğimi anlarsınız.

monopoly


championship manager

yıllar yıllar önce championship manager 98/99 sanırım. kuzen ile evde oynuyoruz. kuzen roma, ben parma almışım.

sezonun birisin de cl finalinde karşı karşıya geldik. kazandı bu maçı, atmıyım 2-1 mi ne işte. kızdırıyor beni kafasınca, nasıl koydum, işte böyle her sene böyle falan..

tuttum klavyeyi kafasına geçirdim. ruh hastasımıyım neyim uzattım birde olayı terbiyeli ol falan diye.


bitti mi; hayır.

yine bununla cm oynuyoruz. gittim bir takıma kaybettim lig sonuncusu sanırım. bu yine başladı ''yuhh,istifa'' ahahaha, ehuehehe..

oyun save edilmemişti. o bu lafları ederken, çat oyundan çıktım. save'li dosyayı da sildim. oyun çöpe gitti. o kadar oynadığımız seneler. suratıma bir bakışı vardı anlatamam.

herif iyi benimle halen konuşuyor.

counter-strike global offensive


europa universalis iv


risk

edit: ben bu oyunu oynarken gözüm dönüyor ve içimdeki manyak ortaya çıkıyor.

bir oyun sırasında bir arkadaşın görevi tamamlayıp oyunu kazanacağı kesinleşmişti. ben bunu gururuma yediremeyip ekipteki diğer kişileri örgütleyerek, götümüzden uydurduğumuz bir kural ile intihar etmeye karar verdik ve oyun devam edemediğinden arkadaş kazanamamıştı. tabii sonra saatlerce kavga ettik.


bir diğer oyunda ise herkes sevgili eşimin topraklarına saldırmaya başladı. bir kaç dakikalık şımarmamızın ardından eşim usta bir kol hareketiyle "sikerler ulan" diyerek oyunun üstündeki her şeyi yere çalmıştı. tabii sonra yine kavga kıyamet.

championship manager

multiplayer olarak aynı ligde arkadaşlarla oynanan championship manager 01/02.

4 arkadaş olarak italya liginde juventus,roma,lazio ve inter olarak oynardık.şampiyonluğa giden arkadaşa şampiyonluğunu ilan etmesine 2 hafta kala kendi evinde 3-0 gibi bir mağlubiyet yaşatınca yaklaşık 2 sene benle konuşmamıştı.


halı saha maçı

almankale.com


travian

liseden üç arkadaş açtık köylerimizi, birlik kurduk. sonra bunlar bana itaat etmediler. ben de bu işe sinirlendim ve onlara saldırdım. onları darmaduman ettim. sonra onlar başka birliklere geçtiler ve beni yok ettiler. bir daha da görüşmedik.


tabu

her insanın çirkef yanını ortaya çıkararak tiksintiye sebep olur.

ofpof.com


uno

tek geçerim...

nba.com

edit 1: hele bir de tam bitmek üzereyken "uno demedin! uno demedin!!" diye çemkirirler ya böyle, yüreğindeki bütün heyecan bir anda söner; ooyyhhşş varya ağzını yüzünü dağıtasın gelir...

edit 2: buyurunuz efenim:


world of warcraft

ayrilmama sebep olacakti neredeyse, sebep de illidan'i benden once gormesi, kesmesi falan da degil ha.

ama saka maka guild muhabbetinde baya arkadaslik bitmisti, of ne gereksiz genclik atesiyle yaniyormusuz be o zaman.

Forbes


knight online

kardeşi kardeşe düşman eder.

fraps.com


farmville

nice aileler dağıldı heheeyt bırakın arkadaşlığı.

sen benim ayçiçeğime nasıl kışt dersin, neden benim ürünlerimi sulamıyorsun hep ayşeninkini suluyorsun diye oda ayıran çiftler gördü bu gözler.

play.google