Ash Ketchum'un İlk 6 Pokémonu Hangileridir?

Pokémon'un baş karakteri Ash'in ilk 6 pokémonunu hatırlayalım, geçmişi yad edelim.

pikachu

ash'in kadim dostu, poketopuna girmeyi, ve ruhunu kaybetmemek için evrim geçirmeyi reddeden yıldırım pokémonu. evrimde bir üst level'ı olan gary'nin raichu'sunu bir savaşta tokatlamasıyla nirvanaya ulaşmıştır.

bulbasaur

delikanlı pokémon, boyundan büyük rakiplere karşı bile ash kendisini öne sürdüğünde görevini en iyi şekilde yapar. tam bir görev adamıdır. bu da evrim geçirmeyi, venusaur'un yönettiği toplu ayine katılmayarak reddetmişti.

squirtle

tam bir serseri pokémon. zaten ash'in ekibe de üçlü turtle çetesinden ayrılarak katılmıştır. alanında (su) ustadır, rakip tanımaz.

butterfree

evrim basamaklarını hızlıca tırmanıp ardından da gerçek aşkı bulan böcek pokémon. ash'in de rızasını alarak ekipten erken ayrılmıştır. ancak ayrılana kadar görev aldığı kısımda işe yarar olduğunu defalarca kanıtlamıştır.

pidgeotto

her poketopundan çıktığında "picooo" diye tiz bir sesle haykırsa da ash'e çoğu savaşta hava üstünlüğü kazandırmıştır. sadık ve güçlü bir pokémondur.

charmender

ash tarafından ölmek üzereyken kurtarılan acıların çocuğu iken, ergenliğe charmeleon olarak girip akabinde charizard olarak yetişkinliğe adım atmasıyla ash'e kafa tutmaya başlamıştır. ash'i herhalde en çok uğraştıran pokémonların başında gelir. magmar tarafından tokatlanayazarken aklı başına gelmiş ve takım oyuncusu olmaya göz kırpmıştır.

gotta catch 'em all!