Aşırı Yakışıklı Arkadaşı Yüzünden Başı Belaya Giren Birinin Arada Kalma Hikayesi

Bazı anlar vardır, insanın yüzyıl geçse de unutamayacağı... Sözlük yazarı ''kaku''nun başına gelense sizi kahkahalara boğacak türden bir hikaye.
Aşırı Yakışıklı Arkadaşı Yüzünden Başı Belaya Giren Birinin Arada Kalma Hikayesi


dünya yakışıklısı bir arkadaşım var -adı zafer-. allah affetsin dünyanın en çirkin kadınıyla evli ama tabii konumuz bu değil. allah bu adamı özenee bezeneee yaratmış. tahminim o ki doymamış her yıl üstüne biraz daha koymaya devam etmiş. şöyle ki ne zaman bir yere gitsek yakışıklılığı başımıza iş açıyor. alıştım tabii artık ama o her defasında şaşırtmaya doymuyor. 

ikimizin de evine yakın diye sık sık istinye parka gidip yemek yer bir şeyler içer gittiğimiz gibi dönmeye çabalarız. onun yanındayken hiç bir kızın götüne bakamam zira yanımızdan önümüzden geçen istisnasız tüm kızlar bu herife yeniden bakabilmek için mutlaka kafalarını çevirirler bir daha bir daha bakarlar. hal böyleyken göt kesme işine giriştiğim her vakit o kızlarla göz göze gelir yerin dibine girerim.

yine böyle bir istinye park gününde yemek katına gidip tantuni yedik. otururken hemen yan masamıza 4 tane birbirinden güzel kızlar oturdu. ben artık sıkıldığım için arkadaşımın kızlarla olan kesişmelerini izlemiyorum. zafer her ne kadar bakmak istemese de kızların onun hakkında konuştuklarını bildiği için arada sırada gözü kayıyordu. böyle vıcık vıcık kikir kikir gülmeler iyice ayyuka çıkmış sinirden kendimi sikecek kıvama gelmişim.


yemekler bitmek üzereyken dört tane herif gelip kızların yanına oturdu(bir masa daha çektiler). başıma geleceğini bildiğimden hemen kalkmak istedim ama o an zaman durdu nutkum tutuldu dilim götüme kaçtı da bir şey diyemedim.

masalar yanyana olduğu için kızlar çaktırmadan bakmaya devam ediyor erkekler işkilleniyor ortam geriliyor götümden akan terler bir barajı doldurmaya yetecek ölçüye ulaşıyordu. o an o duygularla evde ve yalnız başıma olsam allah belamı versin hıçkıra hıçkıra ağlarım. bir ara o tarafa dönüp baktığımda iki herifin alanen diğer ikisinin de çaktırmadan sinirli sinirli bizim masaya baktıklarını gördüm. tam o anda kızlardan biri yanındaki herife saçmalıyorsun diye çıkıştı. diğeri ne dese beğenirsiniz? siktirtme lan saçmalamasını. adamın götünü oyarım lan ben. dedi:(


son lokmamı ağzıma atıp kalan yarım turşu biberi hüplettikten sonra hadi gidelim diye birden ayağa fırladım. hani kendi potasının altından rakip takım potasına son saniye üçlüğü atar da o gazla ayağa kalkarsın ya he işte tam öyle kalktım ayağa. yan masadan bir herif refleksle benimle beraber ayağa fırlayıp masaya yuğruğunu vurdu. o an kendimi yere atıp ben de kalp var diye yerde sekmek istedim ki hiç yapmadığım şey değil (bkz: #15194103).

uzun zamandır kavga dövüşle arası olan biri değilim. hele zafer ezelden beri sinirleri alınmış bir tip. hani elinden gelse yumurtayı kırmak yerine bıçakla kesecek pezevenk.

neyse konumuza dönelim. o sert bakışlara ve kızım masaya vuruyorum gelinim sen anla yumruğunu görmemezlikten gelip hadi zafer diye yineledim. bu amına koduğumun prensi adamlara dönüp bir sorun mu var acaba diye bir soru sordu. gözüm direkt zaferin yemediği turşu biberlere gitti. hani bir şey olursa biberi alıp adamların gözüne doğru suyunu sıkarım diye düşünüyorum. serde macgyver'lık var. ağaç yaprağından silah yaparım evelallah. yeterki damarıma basılmasın. adamlar iri yarı. bildiğin spor salonu çocukları. yaptıkları işi de önemsemişler belli. pazuları 2+1 müstakil bir ev için müsait yüz ölçümüne sahip. hani biraz daha baksam aşık olacam amına koyim.

zafer'i kolundan çekiştirip otoparka doğru yol almak istedim ama adamların içindeki volkan patlamaya başlamıştı bile. allahtan kızlar var da araya girip kendi arkadaşlarına kes sesini diye çıkışıyorlar. bir kadın hem güzel hem seksi hem akıllı hem de kahraman olabilirmiş ki ben bunu orada öğrendim. herkes birbirine atarlanmaya başladı. kes sesini cümlesini 1 dakikada rahat 20 kere duydum. dünyanın en güzel cümlesi bu bence. kes sesini!


herifin biri kız arkadaşının kolunu sertçe sıktı. resmen canı yandı lan kızın. sesini çıkartmasa da o an kıpkırmısı yüzü ve dolan gözlerinden acı çektiği belli oluyordu. siz niye bakıyorsunuz lan elin adamlarına diye de çıkştı kıza dümbük oğlu dümbük. ben hayatımda böyle bir sessizlik görmedim. bu arada etraftaki diğer masalar yemek yemeyi bırakmış merakla bize bakıyorlar. kavga çıksa da izlesek modundalar. zengin veya fakir farketmiyor abicim. insanlar kavga eden birilerini görünce hevesle izliyorlar. biz de böyle bir milletiz işte ne yapcan.

şimdi size bir şeyi vurgulamak istiyorum. olayın en başından beri orada olan benim. kızların bir kere bile bakmadığı kişi de benim. ama gel gör ki herifin 'siz niye bakıyorsunuz lan elin adamlarına cümlesini duyunca sevindirik olup götü kalkan yine benim. adama demedi adamlarına dedi. çoğul konuştu lan:).

dedim olm bu olaya el atma vakti geldi. gün bugündür volkan. ya allah!


adama dönüp bak kardeş yanlış anladınız biz kimseye bakmıyorduk kimse de bize bakmıyordu benzeri bir cümle kurdum. size her şeyimin üzerine yemin ediyorum ki ben böyle aniden buzzz gibi olan bir ortamın içinde daha önce bulunmamıştım. alayı sustu bana bakıyor amına koyim. zafer de dahil! lan söyleyecek ikinci bir cümlem yok. bir insan dayak yemek için dua eder mi? eder lan eder!! ben ettim. her saniye bir saat gibi geliyor ömrümden ömür gidiyor. dayak yesek aynı gün gülerek anlatacak tipleriz :(

adamlardan biri elini omzuma koyup yok kardeş senlik bir sorun değil bizim olayımız yanındaki yavşakla dedi. şşş ayıp oluyor dedim karşılık olarak ama içimden ben de yavşağım bana da yavşak de niye beni ayırıyorsun menvalinde cümleler eşliğinde gözlerim doldu. normalde de duygusal bir adamım ben kardeş!

o insanların bana bakışları, çık çıklamaları(olaya tepki veriyorlar ama ben üzerime alıyorum her şeyi), ayıp oluyor arkadaşlar demeleri!! unutamıyorum lan! zaten az olan özgüvenimi sikip attı şerefsizler. zafer'e dönüp lan yürü allah belanı versin lan dediğimi ve eve gelip bir an önce uyumak için dua ettiğimi hatırlıyorum.