Aynı Anda Hem Plancı Hem de Esrarlı Gözükmeyi Başaran Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri

Oğlak burcu kadını kimdir, nasıl biridir, nelerden hoşlanır, aşk hayatı nasıldır? Hayatınızdan en az bir oğlak burcu kadını geçmişse bu sorular da ister istemez insanın kafasında dolanıyor. Fala inanma, falsız da kalma mottosunun bir parçası olarak bu burcun kadınının özelliklerini aktarıyoruz.
Aynı Anda Hem Plancı Hem de Esrarlı Gözükmeyi Başaran Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri
iStock

Nasıl biridir?

hani şu yirmi yıl beş para etmez adamları koca diye taşıyan, evin faturalarını da yatıran, bulaşığını da yıkayan, çocuklarına da bakan, kariyerini de zerre sektirmeyen, sağda solda kocasıyla gurur duymaya da devam eden, dostluğu, emanete sadakati, sohbeti, sevişirken kendini unutuşu, herkese yetişmesi, hiç yaşlanmıyormuş gibi dururken gönlü depremler altında kalışıyla erkek gibi kadın diye imrendiğimiz kadınlar var ya. işte onlar oğlak burcu kadını aslanım. hayatı boyunca herkesin saçını okşayacak kadar çok eli olan, ama etrafındaki herkes elsiz olan kadın...

Klasik özellikleri

bu burcun kadını toplumda çok beğenilen zarif insanlardandır. aynı zamanda akıllı bir kadın olduğundan kimseye kolayca güvenmez. gerçekçi olan bu kadın erkeklerden daha temkinli ve kuşkucudur.

oğlak kadını havailikten, saygısızlıktan ve cahillikten hiç hoşlanmaz. seçtiği insanlar kültürlü ve zeki olacaktır. oğlak burcu kadınından ideal iş kadınları çıkar. seçtiği işte başarıya hemen kavuşur, çünkü enerjik, hırslı ve dikkatlidir.

oğlak burcu kadını evliliğe de bir iş gözüyle bakar. bu yüzden evliliğinde planlı bir hayatı olur. her şeyi kolaylıkla idare edip planlı bir yaşam için mantıklı önlemler alır. bu kadın paralı bir eş yerine kibar, nazik ve entelektüel birini arar. oğlak kadını eşini destekler, onun yükselmesi için tüm gücünü kullanır.

onda esrarlı bir hava vardır. bu da erkeklere çekici gözükmesini sağlar. mantığıyla hareket eden bu kadın için dostluk çok önemlidir. gezmeyi ve eğlenceyi çok seven oğlak kadını gürültülü yerler yerine kibar ve ilginç yerleri tercih eder. hayata büyük ilgi duyar, meraklıdır. espri konusunda da pek anlayışlı değildir.

oğlak kadını hayalci olmadığı için mantığına güvenir. daima sade ve zevkli şeyleri seçer. kendisine yakışanı giyer. oğlak kadınının vücudu oldukça güzeldir ve sağlıklıdır. uyuşmasa da eşinin yakınları, dostları ile arkadaşlık etmeye çalışır.

bu kadın üstün bir eş arayışındadır. arzu ettiğine kavuşursa çok iyi bir eş ve ev kadını olur. kendisini sevdirir, ama baskı altında tuttuğu hisleri yüzünden sevmesi zordur, buna rağmen birisine bağlanırsa o kişiden kolay kolay kopmaz. bu kadın çok çok önemli nedenler olmazsa eşinden boşanmaz.

Bir erkeğin gözünden

oğlak burcu kadını; tanıdığım, yaşadığım en enteresan kadın. ona aşık olmak için zamanların geçmesine gerek yoktur. dudakları dudaklarınıza değmeden, tüm hücrelerinize kadar işler içinize. sanki güneşli bir günde aniden bastıran sağnak yağmur gibi. kaçamazsın, sırılsıklam olursun.

farklı bir tarzı var bu kadının. diğer herkesten farklı. yaz gibi, çocukluğum gibi. hiç hesapta yokken çıkıp gelen dost gibi. en eski bayramlar gibi. suratta istemsiz olarak kocaman bi gülümsemeye neden olan her güzel ayrıntı gibi. en çok da annem gibi.

ağdalı laflar beklemeyin bu kadından. dedim ya, farklı. sen ona bir şiir yazarsın, o sana cevaben "akşam eve gelirken iki ekmek al" diye cevap atar. olabilir. yadırgamayın. hiç üzülmeyin. mutlu olun. çünkü onun size aşkını anlatmasının tarzı bu. kelimelerden çıkmayacaksın yola. onu bildiğinde, tanıdığında daha iyi anlayacaksın bunu.

keşfedilmeyi bekleyen, açıklarında onlarca gemi batmış, ıssız bir ada bu kadın. keşfedin onu. aceleci olmayın, sabırla bekleyin. size alışması, sizin ona alışmanız kadar çabuk olmayacaktır. üstüne gitmeyin. serbest bırakın. değiştirmeye çalışmayın, kendisi gibi bırakın. çünkü onu güzel yapan şey onlar. senin dışardan gözlemlediğin, huysuzluklar, gel-gitler, şımarıklıklar, çılgınlıklar, aslında senin aşık olduğun şeyler. o yüzden bırak. öyle kalsın.

eğlenceyi çok sever bu kadın. çılgınlar gibi eğlenir. eğlenirken sizi ihmal etmez, sizi de eğlendirir. yanında somurtmak, eğlenmemek gibi bir durum olmaz, olamaz. somurtursanız ne mi yapar? valla fırçayı basar, allah belamı versin benim diye ortada göt gibi kalırsınız. haklı da. sen kimsin ki?

hüzünleri de vardır bu kadının ama kimseler bilmez. sadece gözlerine derin bakanların anlayacağı hüzünlerdir bunlar. bırakın anlatsın. bırakın, geceler boyu anlatsın. geçmişini dert etmeyin. dostu olun onun. bilsin ki hayal kırıklıklarını, üzüntülerini, pişmanlıklarını size anlatabilsin.

paraya pula pek önem vermez bu kadın. şatafatı pek sevmez. oldukça mütevazıdır. sorumluluklarını bilir. kaytarmaz. aslında bazen kaytarır ama yine de bilir. bilmesi iyi bir şey tabi. bilmek güzeldir.

ona canım sıkılıyor diyin, elini tutun ve bırakın kendinizi. sizi alıp götürsün. bazen kendinizi ona bırakmayı bilin. yapacağı her çılgınlığa eşlik edin ve o eli hiç bırakmayın. gezin onunla, bol bol gezin. gezmeyi o kadar sever ki bu kadın, bir ay evde makarna yiyip biriktirdiği parayla 5 gün iki ülke gezer.

bazen yönetmeyi sever. kırmayın onu. bırakın, bazen onun istediği gibi olsun. sorgulamayın. eline makas alıp saçınızı kesmek istediğinde olur diyin. hevesini kırmayın. mutlu edin. saçın kötü olursa ben vericem parasını, gidip berbere düzelttirirsin.

velhasıl-ı kelam, bu kadını yaşamak, hayatı yaşamaktır. yaşayın onu doya doya. pişman olmayacaksınız, merak etmeyin. süresi hiç önemli değil. yaşayacaklarınızdan korkmayın. sonuna kadar yaşayın onu. ister 5 ay, ister 5 yıl. isterse bir ömür. sadece yaşayın onu. gözlerinin içine bakın, derin bir nefes alarak öpün.

gördüğüm, tanıklık etmeye devam ettiğim fantastik kadın. kolay kırılan ve zaman zaman çok kolay kırabilen bu kadın aslında öylesine güzel yüreklidir ki ne kırıldığında uzatır ne de kırdığında üste çıkmaya çalışır. gözlerinizin içine bakar, parlayan gözlerle, seni seviyorum, der. aynı yataktaysanız elini uzatır, küs uyumayalım, barıştık mı der.

biraz şımarıktır bu kadın ama şımarmanın kadına yakıştığı kadar şımarık. anlamsız trip şımarıklığı değil. 5 yaşında bir kız çocuğunun babasını ona aşık eden şımarıklığıdır bu. alırsın, öpmeye doyamazsın. kucağına alır saatlerce saçını okşarsın. biraz daha şımarsın diye gözünün içine bakarsın. öyle bir bağlar ki bu hali, günlük olarak ihtiyaç duyarsın buna.

erkekte para, güç, korunma arar denmiş. para aramaz. hatta kendi parasını çıkartıp cebine koyacak kadar önem vermez paraya. hani iki gönül bir olunca samanlık seyran olur kadını var ya, heh işte o bu kadın. güç konusuna gelecek olursak, erkeğinin güçlü olmasını ister ama bu gücü biraz açmak gerekir. bu ne o adamın babasının gücü, ne maddi gücü, ne başkasına bağlı bir güç, ne bağlantılarından sağladığı güç. bu kadın, birlikte olduğu adamda kafasına koyduğu her şeyi başarabilme, en azından onun için her şeyi deneme gücü ister. tüm zorluklara karşı savaşabilme gücü arar. ufacık bir aksilikte karalara bağlamak yerine dimdik ayakta durmasını ister. karakter olarak güçlü olmasını ister. ah, evet korunma... bir nevi sahiplenilme. başta size pek cool gelecek bu kadın. zaman zaman, ulan acaba bu haraketim onu sıkar mı diye düşünmeden edemeyeceksiniz. kafanıza takmayın, bu kadın sahiplenilmeyi, sizin kollarınız arasında kendini güvende hissetmeyi seviyor. onu sıkıca sardığınızda, "yanımdayken seni kimse üzemez" mesajını vermenizi ister. buna ihtiyacı olduğundan değil, yanlış anlaşılmasın. oğlak burcu kadını gerçekten güçlü bir kadın. herhangi bir erkeğin korumasına ihtiyacı yok açıkcası ama onlar bu güven duygusunu seviyorlar. hatta kıskanılmayı da seviyorlar. liseli kıskanması değil ama, sen benimsin, diye kulağına fısıldayacağınız kıskançlıkları...

olum, çok sevin bu kadını. bir süre, siz 3 severken o 1 sevecek. ama sonra, aylar geçtikçe siz 5 severken, o size 10 sevgi hissettirecek. o kadar sevgi ile dolacak ki içiniz, o kadar benimseyecek ki vücudunuz onu, bir gece, evet bir gece olsun ondan ayrı yattığınızda vücudunuz uyumayı reddedecek. öyle aşık edecek ki sizi kendine, gözünüzü kapattığınızda o olacak karşınızda, ansızın kokusu saracak etrafınızı. şimdi gidip öpün onu, sıkıca sarılın.

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü Olan Huawei P Smart 2019'un İncelemesi

Güvenilirliğiyle Arkadaş Ortamlarında Nam Salan Akrep Burcu Kadınının Özellikleri

İkizler Burcu Kadınının Özellikleri Nedir?

Kendisini Ağlarken Göremeyeceğiniz Aslan Burcu Kadınının Özellikleri Nedir?