Azim, Çalışkanlık ve Üşengeçliği Aynı Potada Eritebilen Acayip İnsan: Boğa Burcu Erkeği

Erkek burçları arasında en çok konuşulanlardan biri hiç şüphesiz boğa burcu erkeği. Bunun birçok nedeni var. İşte Sözlük yazarlarının boğa burcu erkeği hakkında yaptığı tanımlar.
Azim, Çalışkanlık ve Üşengeçliği Aynı Potada Eritebilen Acayip İnsan: Boğa Burcu Erkeği
iStock


olumsuz yönü

buz gibiler. ben hayatımda bunlar kadar ağırkanlı insan tipi görmedim, bişey anlatacak 40 kere düşünür, sonra başlar "mıy mıy da mıy mıy, mıy mıy da mıy mıy", içine afakanlar basar insanın.

olumlu yönü

anlattıkları çoğu zaman doğru ve akıllıcadır bak ona diyecek sözüm yok. ama anlatış biçimi, puffffff. bunlar sakın akademisyen, öğretmen falan olmasın lan!

aşırı detaycıdırlar, detaylarda kaybolacak kadar hem de. bir konuda sizin hiç dikkate bile almadığınız ayrıntıyı bulur cımbızla çeker çıkarır, önünüze koyarlar. "e ama bu" dersin, "çok tırt bi mesele", "çok önemsiz" falan dersin ama yok! onun için, o an dünyanın en önemli şeyidir.

bazen göremediğinizi görürler ama "aha bak nası kodum işte!" falan demeyecek kadar olgundurlar hem de, afferin lan.

aşırı temkinlidirler. götlerinden korkarlar demek isterdim ama hadi abartmayayım o kadar. (reha muhtar'ın haber yorumu yaparken, "size hayvan dersek rtük bizi kapatır, o yüzden size hayvan diyemiyoruz." demesi gibi oldu lan.) ama öyle böyle değil bunlarla bi yere gitmek, ortak bir iş yapmak bazen ölüm gibidir, seksen kere kontrol ederler her şeyi.

götünüzü toplarlar.

bazen çok ketumdurlar, ağızlarından tek kelime çıkmaz. bu sinir bozabilir. kin gütmeseler de kolay kolay unutmazlar.

iyi sır saklar, dedikodu yapmazlar. ama bazen içten pazarlıklı olabiliyorlar. gerçi akılları pek entrikaya falan çalışmaz. olduğu gibi görünür, göründüğü gibi olurlar. fenalıkları unutmasalar da başınıza kakmazlar.

sabit fikirli ve önyargılıdırlar. var biraz evet, öyle hemen "yok artık" falan demeyin, birine ya da bişeye taktıklarında sittin sene değiştiremezsiniz o fikri.

bir üstteki yönün olumlu bi tarafı yok bence. tek olumlu tarafı bir ihtimal geliştirilebilir bir yön olmasıdır.*

çok sosyal değildirler, daha doğrusu öyle gece hayatıdır, içmektir gezmektir tozmaktır, pek dertleri değildir. gayet evcimendirler, aa bu hiç de olumsuz bişey değilmiş ama aslında gereğinden fazla mesafelidirler demek istiyorum evet. yani ortamların gülü sayılan 100 kişiyi çevir, aralarında boğa burcu erkeği çıkmaz. eline zilli tef alıp da haydi lili lili lili lili lili yapmaz bunlar. ahaha, hay allah, gözümün önüne geldi de birden, yapmasınlar zaten lan.

ağır takılırlar. soğukkanlıdırlar. sadıktırlar, beraber oldukları kişiyi çok sağlam severler ve monogamiktirler, aynı anda tek kişiyle takılır, muhtemelen de hayatına sadece o kişiyle devam ederler. ay bu çok olumlu bi yön cidden!

kendilerini idare etmek ve kandırmak, güvenlerini kazanmak çok kolaydır, bu yüzden kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebilirler.

çok kurnazdırlar. kendilerini idare ettiğinizi düşünmenizi sağlayacak kadar!

düzen manyağıdır. (aşırısı olumsuz, normali olumlu bir yön.) simetri hastasıdır. derli toplu, düzenli olmazsa ölecek hastasıdır.

düzenlidir, donunu çorabını oraya buraya atmaz, gösterdiğiniz yere atar, tuvaletini falan bi kere gösterdiniz mi, öğrenir hep oraya yapar. değişimden fazla hoşlanmaz, alışkanlıklarını değiştirmeyi sevmez, zorlamayın, boynuzu yersiniz. ayrıca denge insanıdır, çabuk sinirlenip parlamaz, sinirlendiğini neredeyse hiç göremezsiniz. ılımlı ve uzlaştırıcıdır. ha şu var: hasbelkader sinirlendiklerine şahit olursanız, uzaklaşın.

son olarak: elbette herkesin kişilik özellikleri birbirinden farklıdır ve bir burç altında birleştirilemeyecek kadar çeşitlidir fakat boğa burcu erkeği dediğiniz zaman şu özelliklerin %90'ını yansıtır, valla bak.

özet

bu adamlar zekidir, sabırlıdır ama mesafeli ve soğuktur; çalışkandır, başarı için fazla çabalamazlar, çünkü çabalamalarına gerek yoktur ama aşırı detaycı ve sıkıcı olabilirler. iyi bir aile babası olur, seksten çok sarılıp uyumayı, birlikte zaman geçirmeyi severler.

öncelikle inanılmaz erkek modeli genellikle boğa burcundan çıkar... geniş, rahat, umursamaz bir hayat sürdüklerine inanılsa da aslında çok ayrıntıcıdırlar, ince düşünürler ve duyarlıdırlar. gülmeyi severler, güldürmeyi de severler. yardım etmeyi severler ancak kendilerine yardım edilmesinden nefret ederler. her şeyi kendileri yapmalıdırlar, sorunlarını ise tek başına çözerler. sorumluluklarını çok iyi bilirler. 

inatçılıkta üstlerine yoktur, sabit fikirlidirler, sevdikleri insanlar için yapmayacakları şey yoktur gibi, aksi durumda yani sevmedikleri insanları alt etmek için de yapmayacakları şey yok gibidir, hediye vermeyi severler, yemek yemeği çok severler, kolay aşık olurlar, aşkı adına yaraşırlılıkla yaşarlar ancak en ufak bir kırgınlıkta, kızgınlıkta ya da yolunda gitmeyen olayda çok kolay da vazgeçebilirler. müthiş azimlidirler. çalışmayı severler en önemlisi mutlaka sevdikleri bir işle meşgul olur ya da meşgul oldukları işi severler. 

burç geyiği kitaplarına göre en iyi başak, oğlak ve boğa burcu insanları ile iyi anlaşılar...
güzel bir renktirler hayatın içinde... niye benim hiç boğa burcu bir sevgilim olamadı bu güne kadar beee dedirten türde insanlardır...

kendimden ve tanıdığım birçok boğa erkeğinden yola çıkarak söylüyorum ki çoğu konuda stabil adamlardır bunlar. elinden tutup hadi gel miami'ye gidelim derseniz çoğunluğu kafa atar. ama gelip de 3 ay sonra bilmemne tarihine bir miami mi yapsak derseniz bütün imkanları değerlendirip en güzelini planlayıp programlayarak giderler.

3 ay sonra o miami tatili vakti geldiğinde sabah aranılan kişi "ya benim pek canım istemiyooo ne bilm" denirse boğa burcu erkeği onu oracıkta sikiverir. bunu yapar. böyle şeylere gelemez.

evde tutun, yemeği gecikmesin bir de. kan şekeri düşerse fena. inatçı ve obsesif. uğraşmayın hiç, ölesiye inat eder.

bir de çok tatlı, yoksa çekilecek dert değil de işte. tontiş yaa, evlendim hemen, bastım nikahı, oturuyoruz evde valla. çıkmıyor zaten. savaş filan çıkarsa belki. 

yok vallahi onu da hesaplar kesin önceden. garanticidir tosba :)

Eğitim İçin Yurt Dışına Gideceklerin Kültür Şoku Yaşamaması Adına Bilmesi Gerekenler