Banyoda Uzun Süre Kalmanın Tam Anlamıyla Bir Yalnızlık Belirtisi Olması

Yalnızlık tabii ki kötü bir şey değil ancak bilinçaltınızda bir şeylerin dönüp dönmediğini anlamak için banyoda kalma sürenize uzaktan bir dönüp bakmak iyi olabilir.

yale'de yapılan bir kaç araştırmaya göre duşta veya banyoda uzun süre kalmak aslında bir yalnızlık belirtisiymiş. bununla ilgili 4 ayrı araştırma yapmışlar ve buldukları nedenler epey ilginç.

ilkinde kronik yalnızlık yaşayanların sıcak suyla yıkanarak duygusal bir "sıcaklık" elde etmeye çalıştığını fark etmişler.


ikincisinde fiziksel olarak üşümenin insana kendini genel olarak yalnız hissettirdiğini kanıtlamıştır (buna şaşırmadım).


üçüncüde geçmişte yaşadığımız olumsuzluklar ve reddedilme deneyimlerini hatırlayınca oluşan o burukluk ve sosyalleşme isteği (bir nevi yaralarımızı sarma isteği) ısınarak bastırılabilirmiş.


son araştırmada ise bunların hepsinin bilinçaltında gerçekleştiği ve insanların genel olarak duşta veya banyoda uzun süre kalanların gayet mutlu ve sosyal bireyler olduğunu düşünürmüş.


vay anasını. aylar önce instagram'da görmüştüm. aslı var mı diye bakayım dedim, gerçekmiş. hep bu yüzdenmiş duştan çıkmak istemeyişlerim! yalnızlığım yollarıma pusu kurmuş beklemekteymiş! poff.

kaynak

Bu içerikler de ilginizi çekebilir