Barcelona'da Forma Giyen İlk Türk Futbolcu Seyit Cem Ünsal'ın Enteresanlıklarla Dolu Kariyeri

Çoğu kişi, Barcelona'da forma giyen ilk Türk futbolcu olarak Rüştü Reçber'i bilir fakat işin aslı öyle değil. Gelin, 1998 yazına doğru gidelim ve o yaz neler yaşanmış bir bakalım.
Barcelona'da Forma Giyen İlk Türk Futbolcu Seyit Cem Ünsal'ın Enteresanlıklarla Dolu Kariyeri


aynı zamanda kore'de forma giyen de ilk türk futbolcu seyit cem ünsal, 1998'de şimdiki adıyla fc seoul'de forma giyerken hiç beklenmedik bir şekilde barcelona'dan davet alıyor.


23 yaşındaki seyit cem ünsal'ın videolarını izleyen van gaal, seyit'i hollanda kampı kadrosuna alıyor. seyitli barcelona, hollanda'da 3 hazırlık maçı oynuyor. bu 3 hazırlık maçında seyit toplam 3 gol atıyor ve kampa denenmek üzere katılan futbolcuların en beğenilenlerinden biri oluyor.


kampın sonunda seyit, sözleşme umuduyla soluğu van gaal'in yanında alıyor ancak hollandalı teknik adamdan aldığı cevapla adeta yıkılıyor. van gaal, kore takımının istediği bonservis bedelinin çok yüksek olduğunu söylüyor ve seyit'e ''maalesef seni transfer edemeyeceğiz ancak mutlaka avrupa'da bir takıma git, türkiye'ye dönme'' diyor.


barcelona'dan 7 milyon dolar bonservis bedeli isteyen fc seoul, yaz sonu seyit'i trabzonspor'a 1.5 milyon dolara satıyor. seyit'in trabzonspor macerası ise kısa sürüyor. 1998 sezonunun ilk yarısının sonuna doğru oynanan beşiktaş maçından bir gün sonra trafik kazası geçiren seyit, sezonu kapatıyor.


seyit, daha sonra trabzon'da kalıyor fakat bir türlü o istenen performansı sergileyemiyor. buna rağmen trabzon kendisinin sözleşmesini uzatıyor. 1999'da sezonun bitmesiyle seyit, askere gidiyor. askerdeyken ordu milli futbol takımı kadrosuna giriyor. ordu takımıyla, gölcük depremzedeleri yararına yapılan maçta trabzon'a 2 gol bile atıyor seyit.


daha sonra çeşitli kulüplerde kiralık olarak forma giyen seyit, 2005-2006 sezonunda futbolu tamamen bırakıyor.

seyit cem, şu sıralarda ise kayseri'de milli takım bölge antrenörlüğü yapıyor ve barcelona formasına gözü gibi bakıyor.