Barcelona'nın Bazı İnsanlara Göre Kulüp Olarak Adet Edindiği Vizyonsuz Davranışlar

FC Barcelona'nın bazı genel kabulleri, bazı futbol takipçileri tarafından itici olarak nitelendirilebiliyor. Bunlardan bir tanesini paylaşıyor ve son sözü size bırakıyoruz. Buyrun.
Barcelona'nın Bazı İnsanlara Göre Kulüp Olarak Adet Edindiği Vizyonsuz Davranışlar

bizim kulüplere benzetiyorum fc barcelona'yı

hayır kadrosu, alt yapı kalitesi veya kazandıkları başarılar açısından değil. takındıkları tavırlar çok vizyonsuz. bir gündür verilmeyen penaltı diye ağlıyorlar twitter'da. kamera açısını da en işlerine gelecek şekilde paylaşmışlar. aynı maçta messi'nin göz ardı edilen kartına laf etmezler çünkü onun dokunulmazlığı vardır. rakibe dirsek atsa bile la liga izlesin diye sadece 2 maç ceza alır. bakın ilgili kişi ilk kırmızı kartını bu sene gördü...


yıllarca el classico'larda tiyatro çevirdiler

david villa, pedro, busquets, suarez vs... şimdi var gelince tiyatro yetenekleri geri planda kaldı. bu sayede nice frikik, penaltı, pozisyon kazandılar. ama yine de en çok hakemden yana ağlayanlar da bunlar oldu. rakiplerindeki en önemli oyuncu tartışmalı bir pozisyonda hakemi kandırmaktan oyundan atılır, yine de hakemler hep real'i koruyordur...

son 10 yılda real madrid'in ligden çok şampiyonlar ligi kazanmışlığı var ama yine de ligdeki hakemler real'i koruyordur. ispanya futbol federasyonu sürekli barca ve messi'yi koruyan tweet'ler atar açık açık ama "hakemmmmmmm!"

transfer ettikleri oyuncular bir yılda katalonya davası güder hale gelir

aslında siklerinde değildir katalan olanlar dışında. mesela dani alves geldiği ilk sene şampiyonluk kutlamasında ispanyolca biliyorum katalanca da öğreneceğim çünkü katalonya ispanya değil diye konuşur. ulan davar, real parayı bastırıp seni alsa en büyük milliyetçi olacaksın. griezmann gelir o da katalanca mı konuşalım diye sorar imalı imalı. ona ne oluyorsa... geleli 1 sene olmamış, birden dava adamı oluverdi. ben hiç denk gelmedim onca yıllık benzema'nın varane'nin katalalonya'ya ispanya üzerinden laf attığına. çünkü hadleri değil. çünkü kulübün böyle bir misyonu varsa bile bunu yabancılar üzerinden dikte etmez. bunu yapanları da az çok anlamak gerek. mesela alex ferguson'un yıllarca oynatmadığı pique'yi sırf çok konuşuyor diye yıllardır kulüpte tutuyorlar. adam belini döndürene kadar ohooo, neler oluyor... ama katalonya ispanya değil üzerinden yıllardır kulübün ekmeğini yiyor. en çok o konuşur, ağlar zırlar. milli takım marşında saygısızlık yapar, saygı bekler. o zaman çağırdıklarında gitmeyeceksin. bu kulüpte de çok fazla yerli tabirle "cihangir solcusu" dediğimiz tiplerden var. her konuda konuşurlar. iniesta adamdır mesela. puyol da öyle. sahada olan sahada kalır kafasında. xavi ise yıllardır rakibin transfer politikasını eleştirdi. 2 senedir barca hakkında tek laf etmişliği yok. onca harcanan boş paralar, yüksek transfer ücretlerinde sesi çıkmaz. takım tarihi fark yer, suçlu olarak görülen isimler luis suarez ve rakitic olur, takımdan gönderilir. şimdi ikisi de yeni kulüplerinde parlıyor. peki neden suçlandılar, çünkü katalan değiller.

2016-2017 kadrosu.

şimdi psg'yi lionel messi hakkında konuştukları için eleştiriyorlar

en başta kim, tabii ki de baş yiyici pique. yıllar önce dünya kupası kutlamalarında arsenal oyuncusu fabregas'a zorla barcelona forması giydirenler başkalarını messi'yi takımımızda görmek isteriz dedikleri için saygısızlık ile suçluyor. barcelona yapınca sorun yok, başka kulüp yapınca tu kaka. biz bir kulüpten ötesiyiz tavrı...

sürekli messi propagandası yapmaları elbette ki normal. gelen oyuncu geçmişte ronaldo'yu daha çok beğendiğini dile getirmişse bile transfer olunca hemen lafı değiştirir. ee bu da normal. işi çözmüşler artık. vidal mesela transfer olunca ilk işi ronaldo'ya bok atmak olur. biz kendimizi küçümsüyoruz ama demek ki oralarda da böyle şeyler prim yapıyor. hadi hepsini anladım, bir kenara koydum. juventus maçı öncesi gereksiz bir dünyanın en iyisini stadınıza getireceğiz tweet'i atmaları tam bir komedi. ulan sen resmi hesapsın. tom brady kazanınca winner'lar diye messi'yi tom brady ve jordan'ın yanına eklemeleri. bunu yaparken de ucl sayısını esas alıp 4 olarak göstermeleri de ayrı komedi. ulan o 4 şampiyonluklarından biri messi'ye yazmaz. yazsa bile 5 ucl kazanan futbolcular var. bırakın böyle şeyleri fanlar yapsın. hazımsızlık göstergesi bunlar. evet bu kulüp tek kelime ile özetlenecek olsa "hazımsızlık" olurdu net. dünyanın en sinir bozucu kulübü benim için. casillas çok güzel özetlemişti real madrid gelenek, barcelona ise modadır. moda gelip geçer gelenek kalıcıdır diye. bu mantalite ile giderlerse alt yapıdan yeni bir xavi-iniesta ikilisinin çıkmasını bekleyecekler daha. katalan olmasa 1 sezon takımda tutmayacakları herifleri sırf siyaset yapıp ergence laf atıyorlar diye takımda tutup hakemler ühühüh diye ağlamaya devam edebilirler.

diğer aklıma gelenleri de yazayım da içimde kalmasın

guardiola'nın topu almaya gelen ronaldo'yu görünce topu başka yöne atması. akabinde ronaldo'nun onu itmesi. sonra bu katalan çetesinin ronaldo'nun üstüne yürümeleri. herkesin yetersiz olduğunda hemfikir olduğu valdes'in artistik hareketleri. tutmasalar ronaldo'yu dövecek sanki. aynı hareketi ramos messi'ye yapınca, topu isteyip vermeyince şerefsiz olarak ramos'u göstermeleri.

pique'nin koridorda nacho'yu tahrik etmesi. hakeme rağmen yine de biz kazanıyoruz demesi. ama saha içerisinde çirkef olan karşı tarafmış gibi lanse etmeleri.

yine youtube'da en çok izlenen videoları ronaldo tarafından madara edildiği haller olan pique dallamasının şampiyonluk kutlamalarında ronaldo'nun çalma hareketini güya taklit etmesi. ve buna etrafındakilerin yalandan gülmeleri. yine bu pique'nin şampiyonlar ligini kazanan real madrid'e almanya'nın 4. italyan 3. takımına kazanıp geldiniz diye bok atmaları. biraz daha kurcalarsam neler neler çıkacak da, işte...