Başına Gelenlere Arabayı Satmayı Düşündürten Kötü Olay: Arabaya Süt Dökülmesi

Arabaya süt döküldü, kokusu nasıl çıkar? Birçok insanın, cevabını ararken sinir krizleri geçirdiği bir soru bu. Evet, arabanıza süt döküldüyse eğer zorlu bir süreç sizi bekliyor.
Başına Gelenlere Arabayı Satmayı Düşündürten Kötü Olay: Arabaya Süt Dökülmesi

arabanızın içine süt döküldüyse en az 10 kişi 'arabayı sat' diyecektir size. en az diyorum bak. öyle kötü bir koku olur ki arabada, dayanılmazdır. araç içi ozonlama yaptırdım, zerre koku kalmadı öyle mutluydum ki verdiğim para bile içime batmıyordu. yani batıyordu da azıcık. neyse, üstünden 2-3 gün geçti, koku yine geri geldi. artık uykularım kaçıyordu resmen. böyle ismi belirsiz garip bir kimyasal bile döktüm canım arabama ama yine olmadı. 

en son arabanın döşemeyi kaldırıp, alttaki keçeyi yıkayıp, kurutup geri koydular. bu keçe denen şey kaç paraysa artık yenisini almayıp bu kadar uğraştılar yani. neyse, şu an arabada çok azıcık bi koku var, o da içine sinmiş olan koku galiba. fırsat sitelerinden almış olduğum araç içi ozonlama kampanyasını da uygulattıktan sonra tamamen kurtulacağım bu illetten inşallah. siz siz olun; arabanızda süt, kahve, sıcak çikolata vs. içmeyin, içirtmeyin.

benim de başıma geldi bu durum. neler denemedim ki o iğrenç kokudan kurtulmak için. topu topu dökülen 1 bardak civarı süttü ama beni arabadan soğutmaya yetti, kurtulamazsam satayım bari bile dedim. araya araya en sonunda çözümü buldum ve bunun devasız bir dert olmadığını gördüm. çözüm gayet basit. pahalı temizlik maddelerine, abidik gubidik kimyasal karışımlara ihtiyaç yok. 

şöyle ki; o bölgeyi evde ne varsa (sabun, deterjan) güzelce silin, kurumaya bırakın. daha sonra 1 litre izopropil alkol alıp, %70 alkol %30 saf su (yoksa kaynatılmış su da olur) olarak karıştırarak süt dökülen bölgeye püskürtün. alkolden kalanı benzer şekilde karışım yapıp tekrar kullanın.

süt taban halısına döküldüyse komple taban halısının, koltuğa döküldüyse komple koltuğun değiştirilmesiyle ancak kurtulunabilir bu kötü kokudan.

araç içi ozonlama yöntemiyle bu kokudan kurtulunabileceği anlatılsa da şahsım tarafından tecrübe edilmediğinden ne derece doğru, ne derece yanlıştır bilemem. ancak doğru olan bir şey var ki; içine süt dökülen aracı direkt güneş ışığı altında asla ama asla bırakmayınız.