BDSM'in İki Rolü Submissive (İtaatkar) vs Slave (Köle) Arasındaki Farklar

BDSM dünyasında karşınıza çıkan, çokça da birbirinin içine geçen iki kavram submissive (itaatkar) ve slave (köle) arasındaki farklar nelerdir?
BDSM'in İki Rolü Submissive (İtaatkar) vs Slave (Köle) Arasındaki Farklar

bdsm dünyasında karşınıza çıkan, çokça da birbirinin içine geçen iki kavram submissive (itaatkar) ve slave (köle) olmak. ancak bu iki rolü birbirinden ayıran bazı net farklar var.

submissive kelimesi bir sıfat. slave kelimesi ise bir isim. yani slave kelimesi siz ne iseniz onu ifade eder. ancak submissive kelimesi ise bdsm dünyasında ne yapıyorsanız onu.

bir bdsm ilişkisinde submissive kendi kararlarını alabilir, seçimlerini yapabilir ve limitlerini kendi belirler. sahip edinilme kendi limitleri içinde ve pazarlığa tabi olabilir. gündelik hayatta bu role girip çıkmak kendi inisiyatifindedir.


gerçek bir slave ise tamamen başka bir karakterdir. submissive yukarıda saydığım limitler çerçevesinde hareket edebilirken; slave, sahibinin kararlarını uygulamaktan sorumludur. slave'in herhangi bir karar hakkı ya da özgürlüğü yoktur. tamamen mevcudiyetini sahibine bırakmıştır. tabii buradaki ilişkide olağanüstü bir güven mekanizması işlemesi gerekmektedir.

her ne kadar bu tip bir genelleme ile tanımlıyorsam da her submissive ve slave ilişkisi kendi içinde, kendine özgü ve kişiseldir. yaşananlara istinaden, slave'likten submissive role dönen ya da ilişki ve güven daha derinleşirse submissive rolden, slave olan gayet çokça insan görebilirsiniz.

ister köle olun, ister itaat edin, günün sonunda sahibinizi mutlu edin ve keyfini çıkarın.

submissive genel bir durumdur, kişi ilişkisinden bağımsız olarak submissive yönelimli, dominant yönelimli veya ikisinin karışımı olabilir.

slave olmak için bir master'a ihtiyacınız vardır. sertlik limitlerini ve safeword'ünü (güvenli kelime) belirleyen submissive, tüm gücü karşısındaki kişiye vermeyi ve onun olmayı kabul ediyorsa o bir slave'dir. kısa süreli, yalnızca yatak odasında veya 7/24 gibi slave şekilleri mevcuttur. normal hayatında sevgili, yatak odasında veya kendi evlerinde master/slave ilişkisi yaşamak da mümkündür.