Bebeklerin Saçında Ciddi Manada Altın Olması

İnsan vücudunda altın bulunduğunu, bu altını deri ve saç yoluyla dışarı attığımızı biliyor muydunuz?
Bebeklerin Saçında Ciddi Manada Altın Olması

altın, deniz suyunda ve toprakta nanoparçacıklar halinde bulunur. bitkiler ve hayvanlar bu altın parçacıklarının bir kısmını beslenme sırasında emerler ve bizlerin besin zincirinde bulundukları için aynı yolla bize iletirler. vücudumuzda bu şekilde transfer edilen yaklaşık 2 mg altın bulunur.


vücudumuz çinko ve bakır gibi biyolojik olarak aktif metallerin konsantrasyonlarını düzenler ve bunların fazla miktarını deri ve saç yoluyla dışarı atar. altın vücudumuz için zararsız olsa da aynı şekilde vücuttan atılmaktadır.

üç aylık ve daha ufak bebeklerin saçlarında yaşlılara göre daha fazla altın bulunur. bu altın anne sütü aracılığı ile bebeğe aktarılır. bebeklerin saçlarındaki altın konsantrasyonu yeryüzündeki ortalama altın konsantrasyonunun iki katına kadar ulaşabilir.


vücudunuzdaki altın konsantrasyonu nusr-et'te yiyeceğiniz ve komünist bakanların tercihi olan altın kaplamalı biftekler ile de artabilmektedir. bu şekilde vücudunuza girecek altın miktarı biftek için ödediğiniz 7.300 sterlinin yanına yaklaşmayacaktır.

bir de ek bilgi verelim: 1 gram altını 2.84 kilometrelik bir ipe/tele çevirmek mümkündür.

kaynak: science focus